Začíná výstava nejlepších dětských výtvorů na téma Nápady, které změnily svět

6. červen 2012

Jaké nejlepší nápady, vynálezy a objevy změnily náš svět k lepšímu, a jak se na ně dívá nejmladší generace? Na tyto otázky přináší odpověď výstava s názvem Nápady, které změnily svět, která představuje vítězné práce 17. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Malujeme po síti, pořádané Českým rozhlasem ve spolupráci s dětským časopisem Igráček a Národním muzeem.

Výstava originálů vítězných prací bude otevřena od 12. června do 2. září v Letohrádku Kinských v Národopisném oddělení Národního muzea v Kinského zahradě na pražském Smíchově.

Soutěže se zúčastnilo přes 3 000 dětí z celé České republiky a zahraničí - Itálie, Francie, Švýcarska, Běloruska, Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Indie, Indonésie a Afriky. Výstava představuje tři stovky vítězných prací, vybraných odbornou porotou složenou z významných osobností kulturního života České republiky, jakými jsou výtvarníci Adolf Born, Kamil Hlubuček, Igor Korpaczewski, Dino Čečo, herečka Naďa Konvalinková či hudebník Pavel Šporcl. Dle vyjádření poroty je úroveň zaslaných prací rok od roku vyšší, proto to ani pro profesionály nebylo lehké rozhodování.

„Výstava představuje vítězné dětské práce vyhlašované ve třech kategoriích: kresba, rukodělná práce a počítačová grafika a animace. Výtvarná zpodobnění poslaly jak jednotlivé děti, tak i kolektivy ze škol, zájmových kroužků, různých typů dětských sociálních zařízení či dokonce z nemocnic. Vítězné práce v kategorii kresba a rukodělná práce jsou na výstavě představeny v originále a včetně počítačové grafiky a animace pak budou promítány videoprojekcí na plazmové obrazovce. V rámci výstavy bude pro dětské návštěvníky zdarma připraven víkendový cyklus výtvarných dílen a workshopů“, uvedla pořadatelka výstavy a redaktorka Webíku - webových stránek Českého rozhlasu pro děti - Lenka Kupková.

Více informací o výstavě a výtvarné soutěži naleznete na internetových stránkách Českého rozhlasu: webik.rozhlas.cz a malujeme.rozhlas.cz

Spustit audio
autor: Oddělení komunikace