Basketbalisté Nymburka slaví první výhru v Lize mistrů, turecký Bahcesehir porazili 79:76

2. listopad 2022 08:35

Basketbalisté Nymburka vyhráli ve 3. kole Ligy mistrů doma nad Bahcesehirem 79:76 a na třetí pokus ve skupině D uspěli. Osmnáctinásobný český mistr tak pod novým koučem Ladislavem Sokolovským, který minulý týden po porážce na Slavii nahradil Lotyše Robertse Štelmaherse, i na mezinárodní scéně navázal na sobotní výhru v Hradci Králové. V dalším kole čeká Nymburk v úterý 29. listopadu odveta v Turecku.

Nejlepším střelcem vítězů byl se 16 body Nate Watson a double double za 11 bodů a 11 asistencí si připsal Marek Klassen. Za poražené dali po 17 bodech Jamar Smith a Jerry Boutsiele.

Nymburk hned z první akce otevřel skóre zásluhou Watsona, ale turecký celek odpověděl trojkou Kartala Özmizraka a košem Muhammeda Baygüla a po úvodní přetahované unikl po třináctibodové šňůře až na 25:11.

Pomohl si k tomu padesátiprocentní střelbou za dva body a čtyřmi trojkami ze sedmi pokusů. Před koncem první čtvrtiny utnul nepříznivou šňůru Klassen.

Lukáš Palyza sice v úvodu druhé desetiminutovky snížil na 18:27, ale Yigit Arslan a Hadi Ozdemir se trefili také z dálky a náskok narostl na 15 bodů.

Nymburk však další pasáž ovládl 18:7, završil ji trojkou Martina Kříže a stáhl ztrátu na 36:40. Do pauzy nicméně Bahcesehir opět unikl na osm bodů.

Po přestávce hosté v náporu pokračovali a natáhli opět sérii na 11:0. Nymburk bojoval a po další podařené části hry (12:2) zkorigoval Rapolas Ivanauskas trojkou na 46:53. A na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny domácí otočili skóre jedenáctibodovou šňůrou.

Hosté ještě otočili na 63:61, jenže Nymburk zareagoval devíti body v řadě a unikl na 70:63. Klíčovou výhru už udržel.

Basketbalová Liga mistrů - 3. kolo:

Skupina D:

ERA Nymburk - Bahcesehir College 79:76 (13:25, 36:44, 52:59)

Nejvíce bodů: Watson 16, Ivanauskas 12, Klassen 11 - Boutsiele a J. Smith po 17, Arslan, Baygül a Brodzianský po 7. Fauly: 19:20. Trestné hody: 20/11 - 18/13. Trojky: 6:11. Doskoky: 40:43.

autoři: Tomáš Petr , iROZHLAS.cz .cz