Český rozhlas plánuje personální změny. Nové vedení budou mít Dvojka, Vltava i Radio Praha

13. červenec 2016

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral představí na nejbližším veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu, které se uskuteční 27. července, plánované personální změny ve vedení několika stanic veřejnoprávního rozhlasu. Ke změnám - po jejich projednání s Radou ČRo - dojde na šéfredaktorských postech stanic Dvojka a Radia Praha, ale také ve vedení stanice Vltava.

Z pozice šéfredaktora Dvojky odchází k 31. červenci Miroslav Dittrich, který na pozici působil od října 2013. „Miroslav Dittrich odvedl za dobu svého působení v Českém rozhlasu velký kus poctivé práce. Chtěl bych mu za jeho přínos pro vysílání Dvojky i celého Českého rozhlasu poděkovat a popřát mu mnoho štěstí v dalším soukromém i profesním životě,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Novým šéfredaktorem Dvojky bude od 1. srpna novinář, historik, manažer v komerční reklamní sféře, editor a autor rozhlasových dokumentů Martin Groman. Groman vystudoval mediální studia na FSV UK v Praze, je předsedou Sdružení Ferdinanda Peroutky a již patnáct let s Českým rozhlasem externě spolupracuje.

Změny se dotknou také zahraničního vysílání Českého rozhlasu. Novou šéfredaktorkou stanice Radio Praha bude od 1. září Klára Lukešová-Stejskalová, která dosud působila ve zpravodajství ČRo jako vedoucí zahraniční redakce. V této pozici vystřídá Miroslava Krupičku, který pozici šéfredaktora či ředitele stanice zastával od roku 1998.

„Také Miroslavu Krupičkovi patří poděkování za jeho dlouholetou práci pro stanici Radio Praha a za formování podoby zahraničního vysílání,“ uvedl generální ředitel Zavoral.

I stanice Vltava bude mít nové vedení, přestože v otevřeném výběrovém řízení na šéfredaktora nebyl nakonec vybrán žádný kandidát. Vedením Vltavy tak bude od 1. srpna dočasně pověřen editor redakce kulturní publicistiky Antonín Pfeifer.

Spustit audio