Český rozhlas vypsal tendr na nového uměleckého vedoucího Dismanova souboru

Český rozhlas dnes zahájil výběrové řízení na obsazení funkce uměleckého vedoucího Dismanova rozhlasového dětského souboru (DRDS). Tendr byl vypsán ve spolupráci s rodičovskou radou DRDS a stávajícím vedením souboru. Zájemci o danou pozici mohou své přihlášky podat do 30. března. Nového vedoucího „Dismančat“ vybere komise složená ze zástupců Českého rozhlasu, externích odborníků, zástupce rodičů a nynějšího uměleckého vedení DRDS.

„Pozice uměleckého vedoucího DRDS je mimořádnou příležitostí pro osobnost, která vedle odborného vedení souboru své svěřence také společensky a umělecky kultivuje a navenek reprezentuje. Jádro odpovědnosti spočívá nejen v udržení kontinuity a kvalitní souborové průpravy, ale také v trvalém ohledu k aktuálním a rovněž předpokládaným potřebám Českého rozhlasu,“ řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Výběrové řízení vypsal Český rozhlas na základě širší diskuse s rodiči a dalšími subjekty nad budoucí podobou Dismanova souboru. DRDS je a bude nadále samostatným tělesem v rámci Českého rozhlasu. V současné době je soubor převedený pod Centrum výroby s cílem ještě více přiblížit DRDS ke slovesné a hudební složce programu ČRo.

Další informace k výběrovému řízení jsou k dispozici na internetových stránkách Českého rozhlasu v rubrice Volná místa.