„Dismančata“ dokončí sezónu v nezměněné podobě

5. listopad 2014

Budoucí podoba i případné rozšíření činností Dismanova rozhlasového dětského souboru (DRDS) vzejde po diskusi Českého rozhlasu s rodiči dětí, stávajícím vedením i zástupci odborné veřejnosti. Letošní uměleckou sezonu soubor dokončí pod svým nynějším vedením a jeho struktura se měnit nebude. Na nového vedoucího DRDS pak bude v následujících týdnech vypsané otevřené výběrové řízení. Vedení Českého rozhlasu se na tomto postupu dohodlo na úterní schůzce s rodiči a příznivci Dismanova souboru.

„Vedení Českého rozhlasu znovu přezkoumalo navrhovaný koncept, který se zabýval změnami v DRDS. Po zvážení všech skutečností jsme se rozhodli otevřít diskusi s rodiči a dalšími subjekty nad budoucí podobou souboru. Výsledná podoba DRDS by tak měla být známa po společných jednáních, a to do konce nynější umělecké sezóny. Jasné v této chvíli je, že Dismanův rozhlasový dětský soubor zůstane samostatným tělesem. Nebudeme ho slučovat s Dětským pěveckým sborem a aktuální sezóna se uskuteční beze změn,“ řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Soubor nadále ponese svůj název, bude fungovat pod značkou DRDS a stavět na svých tradičních hodnotách. Nově bude v rámci Českého rozhlasu soubor převeden pod Centrum výroby s cílem ještě více přiblížit DRDS ke slovesné a hudební složce programu ČRo. Jeho dosavadním vedoucím bude nabídnuta další forma spolupráce do konce letošní umělecké sezóny, budou se rovněž moci podílet na výběru svého nástupce. Stávající rozpočet DRDS zůstane dle plánu zachován.

Český rozhlas by nadále rád Dismanův soubor více zapojil do svého programu a vysílání. K další diskusi bude rozšíření činností pro děti, které by měly vycházet z nároků, které na rozhlasové vysílání klade vývoj ve společnosti i ve světě médií. To vše při respektu k charakteru a tradici souboru.

Jiří Hošna
tiskový mluvčí

Spustit audio
autor: Oddělení komunikace