Do Českého rozhlasu nastupuje Ray Furlong z BBC

30. duben 2014

V pondělí 5. května nastupuje do Českého rozhlasu nový vedoucí zahraniční redakce Ray Furlong. Přichází z BBC, kde pracoval jako zahraniční zpravodaj, novinář a moderátor.

„Jsem rád, že můžeme v našem týmu přivítat právě Raye Furlonga. Kombinace jeho znalosti českých reálií, nadhledu a zkušeností z BBC pro nás může být velmi užitečná. Český rozhlas se samozřejmě nemůže měřit s velikostí a možnostmi BBC, přesto věřím, že ve spoustě směrů může být Rayova zkušenost pro nás velmi inspirativní,“ říká ředitel Centra zpravodajství Tomáš Pancíř.

Ray Furlong povede tým 15 redaktorů a 11 zahraničních zpravodajů.

„Současná krize na Ukrajině ukazuje, jak fascinující a důležité je dění v zahraničí pro každého z nás. Bude mi ctí vést tým tak zkušených a talentovaných novinářů v zahraniční redakci. Těším se na spolupráci s nimi, určování celkového směru zahraničního zpravodajství, a vůbec na spoluúčast na tvorbě vysílaní Českého rozhlasu,“ říká Ray Furlong.

Ray Furlong (42) pracoval jako moderátor a novinář pro BBC od roku 1997, se zaměřením na mezinárodní politiku. Od roku 2006 žil v Londýně, kde uváděl různé pořady na BBC World Service (např. World Briefing, The Newsroom a další). Zároveň působil jako televizní a rozhlasový zpravodaj v řadě zemí. Předtím byl vedoucí zpravodaj BBC v Německu (2003-2006) a zpravodaj BBC v Praze (1997-2003), kde pokrýval střední a východní Evropu. Mluví česky a německy.

Spustit audio