Fotbalista Rosický se vrátil do Dortmundu vítězně, s Arsenalem tam vyhrál 1:0

6. listopad 2013
Zprávy

Fotbalista Tomáš Rosický se vrátil do Dortmundu vítězně. V duelu Ligy mistrů vyhrál s Arsenalem v Německu 1:0. Dařilo se i dalšímu klubu z Londýna Chelsea, ta porazila doma Schalke 3:0. Postup do osmifinále slaví Atlético Madrid, které zvítězilo nad Austrií Vídeň 4:0.

Rosický nastoupil znovu v základní sestavě Arsenalu, který byl v Dortmundu dlouho horším týmem. Svou první větší šanci ale dokázal proměnit, v 62. minutě dal jediný gól utkání Ramsey. Borussia tak vůbec poprvé v letošní sezoně ztratila doma body, Arsenal se dostal do čela skupiny F. Druhá je Neapol, která díky dvěma brankám Higuaína porazila Marseille 3:2.

Chelsea porazila Schalke i podruhé 3:0 a pojistila si vedení ve skupině E. Dva góly Blues dal kamerunský útočník Samuel Eto'o, jednou skóroval Ba.

Postup do osmifinále si zajistilo Atlético Madrid po vysoké výhře 4:0 nad Austrií Vídeň, útočník Tomáš Jun zůstal jen na lavičce rakouského týmu. Blízko postupu je i Barcelona, která porazila na Nou Campu AC Milán 3:1. Dvě branky dal hvězdný Argentinec Lionel Messi, nejprve otevřel skóre ve 30. minutě z penalty, sedm minut před koncem pojistil výhru katalánského velkoklubu. Messi skóroval v letošním ročníku Ligy mistrů pošesté.

Skupina E:
Chelsea - Schalke 3:0 (1:0)
Branka: 31. a 54. Eto'o, 83. Ba. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.)

Basilej - Steaua Bukurešť 1:1 (0:1)
Branky: 90.+1 Sio - 17. Piovaccari. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.)

Skupina F:
Dortmund - Arsenal 0:1 (0:0)
Branka: 62. Ramsey. Rozhodčí: Kuipers (Niz.)

Neapol - Marseille 3:2 (2:1)
Branky: 24. a 75. Higuaín, 22. Inler - 10. A. Ayew, 64. Thauvin. Rozhodčí: Karasev (Rus.)

Skupina G:
Atlético Madrid - Austria Vídeň 4:0 (3:0)
Branky: 11. Miranda, 25. Raúl García, 45. Filipe Luis, 82. Diego Costa. Rozhodčí: Vad (Maď)

Zenit Petrohrad - FC Porto 1:1 (1:1)
Branky: 28. Hulk - 23. Lucho González. Rozhodčí: Hagen (Nor.)

Skupina H:
FC Barcelona - AC Milán 3:1 (2:1)
Branky: 30. z pen. a 83. Messi, 40. Busquets - 45.+1 vlastní Piqué. Rozhodčí: Mažič (Srb.)

Ajax Amsterodam - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)
Branka: 51. Schöne. Rozhodčí: Aytekin (Něm.)