Galerie Vinohradská 12: Iva Hüttnerová – Obrázky
Květen 2026 bude v Galerii Vinohradská 12 patřit známé herečce Ivě Hüttnerové. Vystaveny budou oleje i grafiky, poetické obrázky s nejrůznějšími motivy.
Sama autorka říká, že velkou inspirací je pro ni divadlo – klauni, cirkus, ale i literární lásky – Božena Němcová, Bohumil Hrabal a další.
Stejně tak ráda maluje uličky staré Prahy s malebnými obchůdky, hospody, nevěstince, hřbitovy, babičky a dědy, osamělé holky, anděly a lásku ve všech jejích podobách. Říká, že malování dalo jejímu životu řád, naučilo ji trpělivosti, pečlivosti a mnohdy jí pomohlo ze všech problémů a trápení.
Malování je pro mě takový tichý rozhovor – se světem, který znám, i s tím, který už zmizel. Ráda se vracím do časů, kdy všechno plynulo o něco pomaleji a lidé si byli možná blíž. Maluju to, co mám ráda, co mě dojímá nebo rozesměje. A když se v tom někdo další pozná nebo se na chvíli zastaví, mám radost.
Iva Hüttnerová
Na výstavu Obrázky z dílny Ivy Hüttnerové se můžete přijít podívat každou květnovou středu a čtvrtek od 12 do 18 hodin. Otevřeno budeme mít výjimečně i po dva květnové pátky – 15. a 22. vždy od 12 do 18 hodin a navštívit tuto výstavu můžete i v rámci Dne otevřených dveří Českého rozhlasu v sobotu 16. května od 9 do 18 hodin.
Iva Hüttnerová
Studovala na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze obor herectví a tehdy také začala malovat. Po studiích hrála do roku 1977 v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech.
Je sběratelkou starých domácích předmětů a její romantický pohled na svět se odráží v jejích obrazech a kresbách. Vystavuje doma i v zahraničí a je zastoupena ve sbírkách naivního umění v Česku i v zahraničních galeriích. Je autorkou a ilustrátorkou několika knih.




