Hlavním hudebním dramaturgem Českého rozhlasu byl jmenován Josef Třeštík

11. leden 2018

Hlavním hudebním dramaturgem Českého rozhlasu byl s účinností od ledna 2018 jmenován dosavadní dramaturg Symfonického orchestru Českého Rozhlasu Josef Třeštík. Ve své nové funkci bude zodpovědný především za studiové natáčení a výběr koncertů natáčených Českým rozhlasem.

Josef Třeštík, který od roku 2015 působí jako dramaturg Symfonického orchestru Českého rozhlasu, byl jmenován do funkce hlavního hudebního dramaturga Českého rozhlasu. V té bude zodpovědný také za dramaturgii hudební prvovýroby, tedy studiového natáčení a výběr koncertů natáčených Českým rozhlasem. „Jsem přesvědčen, že Josef Třeštík zúročí ve své nové funkci nejen několikaleté zkušenosti z Českého rozhlasu, ale také ze své zahraniční praxe,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Josef Třeštík vystudoval skladbu na HAMU v Praze, v zahraničí posléze pokračoval ve studiu na Royal College of Music v Londýně a soukromé lekce absolvoval u holandského skladatele Louise Andriessena. Coby dramaturg Symfonického orchestru Českého rozhlasu se stále aktivně podílí na nové profilaci tělesa a stál u příchodu Alexandra Liebreicha, jenž bude od sezony 2018/19 šéfdirigentem orchestru.

Spustit audio