Hokejová extraliga: Jaromír Jágr třemi kanadskými body zařídil Kladnu první výhru, M.Boleslav porazila Liberec a vede tabulku

20. září 2021 07:48

Hokejisté Kladna zaznamenali první výhru v letošním ročníku extraligy, když porazili doma Litvínov 3:2. Dvěma góly a asistencí se blýskl děvětačtyřicetiletý Jaromír Jágr. Souboj o vedoucí příčku extraligy zvládli lépe hokejisté Mladé Boleslavi. Liberec doma porazili 2:1 a svého soupeře vystřídali na čele tabulky.

Kladno - Litvínov 3:2

Litvínovští, kteří to měli do dějiště utkání jen kousek cesty, byli v úvodním dějství před 4700 diváky střelecky aktivnější. Pomohly jim i brzké dvě přesilovky; při té druhé Bow vychytal Lukeše. Rytíři si první početní výhodu zahráli ve 12. minutě, ani Kristo však neuspěl. V 16. minutě předvedl povedenou akci Jágr a připravil palebnou pozici pro Hlavu, jenž otevřel skóre.

V úvodu druhé třetiny se podařilo vyrovnat úspěšně dorážejícímu Stehlíkovi. Ve 27. minutě se Kladnu naskytla jedinečná příležitost vzít si vedení zpět, když měli jeho hráči 104 sekund přesilovky pět na tři. Nesehráli ji ale moc dobře. V jediné větší šanci Plekance vychytal Godla, v jejím závěru se navíc provinil faulem Kubík.

Ani hra čtyři na tři Rytířům nesedla, naopak když už se v početní převaze ocitli hosté, ujel sám na Bowa Zygmunt. Ani on však nebyl úspěšný. Ve 37. minutě se provinil Strejček a tentokrát už Rytíři trestali: Baránek nepovedenou ranou od modré čáry trefil vedle branky stojícího Hlavu, ale k dorážce se pohotově dostal Jágr a bekhendem skóroval.

Vyrovnání zařídil v polovině 45. minuty Straka, dokonale trefil kotouč při dorážce vlastní střely. Uběhlo ale jen 77 sekund a své umění ukázal podobným způsobem opět Jágr. Po střele z úhlu si našel odražený kotouč za brankou a po jejím objetí do poslal za Godlova záda. O chvilku později byl vyloučen, ale hosté na vyrovnání nedosáhli ani při závěrečné power play.

Výsledky 5. kola hokejové extraligy

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Hlava (Jágr, Baránek), 39. Jágr (Hlava, Baránek), 46. Jágr (Plekanec) - 23. L. Stehlík (Havelka), 45. P. Straka (Stříteský). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Komárek, Frodl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4700.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Polášek (R. Horák, Řepík), 50. R. Horák (Sobotka), 52. Moravčík (E. Thorell), 62. E. Thorell (Chlapík. D. Kaše) - 9. G. Thorell (Kvasnička), 18. Schleiss (Dzierkals, Bulíř), 54. Schleiss (Dzierkals, Bulíř). Rozhodčí: Hodek, Šindel - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 6:4, navíc Tomáš Dvořák (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 5641.

PSG Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. T. Mikúš (P. Trška, Kubiš), 53. Okál (Suhrada, Šlahař) - 1. Jergl (Smoleňák), 42. Jergl (Perret, McCormack), rozhodující sam. nájezd F. Pavlík. Rozhodčí: Pešina, Kika - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 2719.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 26. Martin Růžička (M. Doudera, Hrňa) - 28. L. Horký (Krištof, Vincour), 45. Zaťovič (Mueller, Roth), 63. Bartejs (Rákos). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 3415.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Kotala (D. Šťastný, Raška), 59. D. Šťastný (Kelemen, O. Najman) - 60. Zachar (Ordoš). Rozhodčí: Hradil, M. Sýkora - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 2947.

autoři: David Kalvas , iROZHLAS.cz .cz | zdroj: ČTK