Životní motto:
Co tě nezabije, to tě posílí
Před rozhlasem:
Před rozhlasem jsem pracoval v rádiu RTL a potom několik let v rádiu Bonton. V samotném Českém rozhlase jsem začínal moderací pořadu My dva a čas. Jinak jsem vystudoval Státní konzervatoř, byl jsem dva roky v armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého, pak 4 roky v Divadle Pod Palmovkou, poté jsem sedm let jsem jezdil s černým divadlem po světě a v současné době jsem už několik let členem Divadelní společnosti Harlekýn pana Hanzlíčka.
Co mě baví:
Jsem velmi líný, baví mě lenošení, ale předtím je docela dobré si zasportovat nebo si dát takzvaně do těla. To znamená odpočinek po nějakém tréninku. Mezi záliby patří sport, především kolo, lyže, surf, snowboard, tenis, volejbal, v poslední době feraty a horolezectví. Jinak miluju literaturu a divadlo.
Všechny články
-
Buster Keaton. Král němé grotesky s kamennou tváří
Svou kamennou tváří přiměl k smíchu hned několik generací diváků! 4.října 1895 se narodil jeden z králů němé filmové grotesky Buster Keaton.
-
Eduard Bass. Muž, který se narodil pro kabaret
Otec chtěl, aby převzal kartáčnický závod. Poslal ho proto na studium techniky do Curychu. Eduard většinu času věnoval návštěvám kabaretů. Na jejich prknech strávil 15 let.
-
Jan Masaryk. V jeho nitru se střídaly dvě protikladné bytosti
Jan Masaryk, mladší syn prvního prezidenta Československé republiky TGM a jeho manželky Charlotte, se narodil ve vile „Osvěta“. Ale v jeho osudu bylo víc tmy než světla.
-
Václav Postránecký. Ostrovní Pražák, se kterým nás bavil svět
Václav Postránecký se narodil 8. září 1943. V Příbězích z kalendáře budeme vzpomínat na herce, režiséra, pedagoga, prezidenta herecké asociace a rytíře vína.
-
Milena Dvorská. Příběh představitelky Marušky, která věděla, že sůl je nad zlato!
„Mám tě ráda jako sůl,“ říká Maruška v pohádce Byl jednou jeden král. Jedná se o první roli Mileny Dvorské a zároveň o tu nejvýraznější. K Werichovi si přišla pro podpis.
-
Samuel Morse se svým elektromagnetickým telegrafem změnil lidskou komunikaci
Samuel Morse, americký malíř a vynálezce předvedl 4. září 1837 prototyp přístroje, který změnil lidskou komunikaci. Vynalezl elektromagnetický telegrafu.
-
Vynález bramborových lupínků neboli chipsů. Pátrání po jednom prvenství
24. srpna 1853 v americkém městečku Saratoga Springs usmažil šéfkuchař George Crum poprvé chipsy. Možná nebyl první, ale rozhodně se zasloužil o jejich popularitu.
-
Bratrský polibek smrti. Československo v roce 1968 přepadli spojenci
V noci z 20. na 21. srpna 1968 vtrhla na území Československé socialistické republiky vojska pěti států Varšavské smlouvy. Důvodem byla politická obleva v zemi.
-
Státní poznávací značka. Jsou země, kde značka určuje váš společenský status
Systém registrace vozidel zavedli v Paříži 14. srpna 1893. Stejně jako se měnily režimy, měnily se u nás i značky. Jsou země, kde značka určuje váš společenský status.
-
Muzeum Louvre. Vystavuje na 35 tisíc exponátů, včetně slavné Mony Lisy
Muzeum Louvre v Paříži se veřejnosti otevřelo 10. srpna 1793. Snad má jméno po zámečku Louverie. Někteří lingvisté se přiklání ke slovu leovar, což je opevněné místo.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »