Jaroslav Kopejtko
Moderuji a jako hudební redaktor i připravuji hudbu téměř všeho druhu.
Slyšet mne můžete v pravidelném víkendovém pořadu Blahopřejeme písničkou. Přes týden připravuji a uvádím Písničky pro Vás, Hvězdy, hity, legendy a dechovkově laděné Muziky, muziky.
Co mne baví: moje děti, manželka, kolo, ve studiu "rozsvícená červená", jaro, léto, podzim, zima atd.
Co mne přivedlo k mikrofonu?
K tomu rozhlasovému vedla cesta přes post kytaristy, klávesisty a zároveň zpěváka v různých kapelách.U mikrofonu jsem stál od čtrnácti let, každý týden přes dvacet hodin. Po absolvování Konzervatoře v Plzni jsem se na Hudební fakultě AMU přes týden věnoval vážné hudbě a pilně jsem navštěvoval koncerty, víkendy stále patřily rocku. Svoji budoucnost jsem viděl v dobrém symfonickém orchestru. Vždy jsem byl ohromen tím, že mohu být uvnitř hudebního tělesa, které dává notám na vzácnou chvíli život. Ta pomíjivost je zároveň obřadem vzniku i zániku - v několika minutách může člověk prožít nádherné výlety do světa hudby. Život je ale plný překvapení, a to je na něm krásné - všechno je nakonec naopak. Z operního orchestru Divadla J.K.Tyla v Plzni jsem odešel učit - potřeboval jsem volnější ruce k dalším aktivitám: účinkování v několika souborech, činnost soudního znalce, organizování koncertů. O prázdninách v létě 1994 jsem se přihlásil ke konkursu na místo hudebního redaktora ČRo Plzeň. Mikrofon je tedy stále mým společníkem, je to on, kdo mi dnes umožňuje být při vzniku i zániku - dirigentskou taktovku vystřídalo červené světlo znamenající, že právě nyní společně s posluchači vytváříme partnerství - a je pouze na nás, zda pokvete či uvadne. Tohle poupátko má velice křehké zdraví.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci?
Nejsilnější uvědomění si smyslu mé práce mám při zazvonění telefonu na vysílání. Nesnesl bych pocit, že mluvím do zdi. Děkuji všem posluchačům za zavolání a cítím odpovědnost za to, že si vybrali i nás - ČRo Plzeň.
Co mne drží nad vodou?
Nejistá budoucnost.
Všechny články
-
Chinaski: Klára
Písničku Klára skupina Chinaski v roce 2000 původně natočila jako doplněk ke své desce. Vůbec jí nedávali šanci na úspěch, ale opak byl pravdou.
-
Dalibor Janda slaví sedmdesátiny
Stále patří mezi nejposlouchanější tuzemské interprety, Zlatým slavíkem se stal v 80. letech třikrát v řadě.
-
Eruption: I Can't Stand The Rain
V polovině 70. let vznikla v Londýně skupina, která si původně říkala Silent Eruption. Všimnul si jí německý producent skupiny Boney M Frank Farian a udělal z nich hvězdy.
-
Radůza slaví padesátiny
Čáp nejni kondor. Tak se jmenuje knížka, kterou napsala Radka Vranková, říkající si Radůza. V knížce vypráví 5letá dívenka vzpomínky na dětství u babičky a dědy na vesnici.
-
Rock & Roll band Marcela Woodmana: Do Krpole
Vydáme do brněnské části s názvem Královo Pole. Pro místní je to název příliš dlouhý a tak se říká zjednodušeně Krpole. Zpívá se o ní i v jednom slavném rokenrolu.
-
Eurythmics: Sweet Dreams
Kariéra amerického zpěváka, pianisty a skladatele Neila Sedaky trvala téměř 55 let. Prodal miliony desek a napsal nebo se podílel na více než 500 písních pro sebe a kolegy.
-
Neil Sedaka: Oh! Carol
Kariéra amerického zpěváka, pianisty a skladatele Neila Sedaky trvala téměř 55 let. Prodal miliony desek a napsal nebo se podílel na více než 500 písních pro sebe a kolegy.
-
Petr Rezek: Kino Gloria
Zpěvák a skladatel Petr Rezek se nevěnuje jen hudbě. Kromě koncertování ho těší ještě tenis, golf, kutilství, šumavské hvozdy, studiová práce a zvířata, zvláště psi a koně.
-
Glen Hansard, Markéta Irglová: Falling Slowly
Once je muzikál odehrávající se v Dublinu. Obsahuje 8 písní Glena Hansarda, který ve filmu i hraje. Příběh vypráví o lásce pouličního hudebníkova a emigrantky.
-
Petr Spálený: Josefína
Vracíme se do roku 1973. Tehdy koncertovala po vlastech českých i slovenských skupina Apollobeat a její sólista Petr Spálený.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »