Jiří Suchý a Jan Přeučil jsou Šarmantními osobnostmi roku

20. říjen 2021

V Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové uděloval Český rozhlas ceny v posluchačské anketě Šarmantní osobnost roku. Za rok 2019 obdržel Zlaté slunce herec a principál divadla Semafor Jiří Suchý, který kvůli pandemii minulý rok hlavní cenu nemohl převzít. Jiří Suchý, který prvního října oslavil devadesáté narozeniny, zároveň předal Zlaté Slunce Šarmantní osobnosti roku 2020 Janu Přeučilovi.

První hodina přímého přenosu, který odvysílaly Český rozhlas Dvojka, Hradec Králové, Pardubice a Liberec, byla věnována této velké osobnosti. Jiřímu Suchému přijeli k vítězství v anketě poblahopřát Šarmantní osobnosti minulých ročníků, chirurg profesor Pavel Pafko, houslista Pavel Šporcl a také nominované osobnosti za rok 2020 – astronom Jiří Grygar, redaktor České televize Daniel Stach a herec Jan Přeučil. Ten v závěru galavečera převzal od Jiřího Suchého jako Šarmantní osobnost roku 2020 Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové a k vítězství v internetovém hlasování tak připojil i cenu pro absolutního vítěze.

Galavečer vyhlášení výsledků rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku 2020

Kromě toho Český rozhlas udělil za dlouholetou spolupráci s rozhlasem zvláštní Cenu rozhlasu astronomu Jiřímu Grygarovi a Danielu Stachovi Mimořádnou cenu šarmu. Na galavečeru tradičně vystoupil rozhlasový Big Band Gustava Broma s Vlado Valovičem a sólisty Jitkou Zelenkovou, Danem Bártou a Janou Chládkovou a ani letos nechyběly originální gratulace královéhradeckého vokálního souboru Gentlemen Singers.

Smyslem posluchačské ankety, která vznikla v královéhradeckém rozhlase v roce l996 a letos slaví 25 let, je oceňovat a hledat výjimečné osobnosti veřejného života.

Spustit audio