Kulinářská soutěž regionálních stanic Českého rozhlasu Pochoutkový rok zná vítěze

Vyhlášení soutěže Pochoutkový rok regionálních stanic Českého rozhlasu

Slavnostní vyhlášení soutěže Českého rozhlasu Pochoutkový rok, které se uskutečnilo v neděli 2. prosince v prostorách Divadla Radka Brzobohatého, bylo premiérově odvysíláno tuto neděli na regionálních stanicích Českého rozhlasu. Porotci ve složení Naďa Konvalinková, Jaroslav Sapík a Pavel Pospíšil ocenili tři nejlepší recepty vycházející z českých tradic a společně pokřtili kalendář Pochoutkového roku sestavený z vybraných soutěžních receptů.

První místo získala Lenka Odvárková z Rotavy na Karlovarsku za netradiční recept na tzv. ruské knedlíky, druhým oceněným receptem se stal kynutý koláč se třemi náplněmi Jany Kučerové z Prahy a pomyslnou bronzovou medaili získala Jaroslava Bernatíková z Havířova za recept na Žandárský (četnický) guláš. V internetovém hlasování zvítězil recept na štrachandu od Dalibora Marounka z Roudnice nad Labem, kterému posluchači poslali 2300 hlasů. Poslední oceněnou se stala Miroslava Helclová z Plzně, jejíž recept byl vylosován ze všech, kteří v anketě o nejlepší recept hlasovali. Za nejlepší recepty byli vítězové odměněni dárkovými šeky na nákup kuchyňských spotřebičů, elektroniky a vybavení do kuchyně.

Druhý ročník soutěže Pochoutkový rok vysílaný na regionálních stanicích Českého rozhlasu se opět zaměřil na recepty vycházející z tradičních českých jídel. „Jsem rád, že popularita Pochoutkového roku, prostřednictvím kterého se snažíme o návrat českých jídel do současné kuchyně, roste. Do soutěže zaslaly letos svůj recept tisíce posluchačů, ze kterých porota ve složení Naďa Konvalinková, Pavel Pospíšil a Jaroslav Sapík vybírala na každý týden jeden recept,“ řekl ředitel Regionálního vysílání Jan Menger.

V průběhu slavnostního večera, na kterém vystoupili Daniel Hůlka, Milan Drobný, Jitka Zelenková, Marcela Holanová, Jana Chládková a Petra Černocká, pokřtila také porota nový kalendář Pochoutkového roku na rok 2019 sestavený ze soutěžních receptů a oblíbených jídel porotců.

Nový ročník Pochoutkového roku se tentokrát zaměří na sladká jídla. Své oblíbené sladké rodinné recepty mohou posluchači zasílat prostřednictvím webového formuláře nebo poštou. Porota pak každý týden vybere jeden recept, který u posluchače tým Pochoutkového roku v čele s Patrikem Rozehnalem natočí a vyfotí.

Více informací na www.pochoutkovyrok.cz.