Lepší už to nebude. V Galerii Vinohradská 12 vystavuje ilustrátor a humorista Miroslav Barták

7. leden 2022

Do nového roku 2022 vstoupíme v Galerii Vinohradská 12 již tradičně s humorem. Tentokrát se můžete seznámit s pracemi slovenského a českého kreslíře, ilustrátora a humoristy Miroslava Bartáka.

Dílo Páka ilustrátora a humoristy Miroslava Bartáka

Miroslav Barták je původním povoláním námořník, vystudoval Námořní akademii v bulharské Varně. V letech 1960–1969 se plavil na obchodních lodích po světových oceánech jako lodní inženýr. Od roku 1969 pracuje jako umělec na volné noze.

V roce 1990 byl zvolen prvním předsedou České unie karikaturistů a funkci zastával do roku 1998. Za svou tvorbu získal mnoho ocenění, mj. na Humorestu (2000, 2008), Bienále Písek (2007) a je nositelem výroční ceny České unie karikaturistů za rok 2005.

Dílo Stimmrecht ilustrátora a humoristy Miroslava Bartáka

Za svůj život dosud upořádal desítky výstav doma i ve světě, vydal řadu knih, podílel se na tvorbě kreslených filmů i grotesek. Jeho vtipy se obejdou beze slov, proto jsou celosvětově srozumitelné a často mají hořkou příchuť.

Z důvodu protipandemických opatření v Českém rozhlase je Galerie Vinohradská do odvolání uzavřena. Výstavu Miroslava Bartáka bude možné navštívit po jejím znovuotevření. Aktuální informace naleznete na www.rozhlas.cz/galerie.

Spustit audio