Martina Poliaková

Manažerka pro strategický rozvoj a externí moderátorka

Jsem manažerka pro strategický rozvoj a moderátorka magazínu Houpačky.

Co dělám v rozhlase: 
V rozhlase mám na starosti strategický rozvoj Českého rozhlasu. Od února 2019 předsedám Strategickému výboru Českého rozhlasu, který pracuje na strategii a vizi Českého rozhlasu do budoucna. Do rozhlasu jsem nastoupila v roce 2013 a působila na pozici rešeršistky v Rešeršním oddělení a knihovně.  Podílela jsem se také na vytváření kreativního procesu v Českém rozhlase v rámci projektu VIZE 2020 a na tzv. Peer-to-peer Review, kterým Český rozhlas prošel v roce 2018.

Před rozhlasem: 
Vystudovala jsem historii a politologii na Univerzitě Karlově v Praze a pracovala jsem zde na oddělení vědy Filozofické fakulty. Snažím se neztratit kontakt s akademickou sférou, při doktorském studiu historie stále bedlivě sleduji zejména jeho spolkový život. 

Ve volném čase: 
Ve volném čase se ráda věnuji synovi, rodině a společenskému dění. 

Jsem ročník:
1985

Na Radiu Wave zastávám práci?
Moderuji pořad Houpačky.

Nejraději poslouchám?
Úplně nejraději šumění stromů v lehkém větru. A pak od každého něco, podle nálady. Poslední dobou se vracím k hitům z 90. let a zjišťuju, jak mě to „retro“ neuvěřitelně baví. 

Oblíbená hudba?
Podle nálady, zvládnu toho dost. Kamarádi mi přezdívají „jukebox“, prostě mám paměť na texty písní. Od šedesátých po nultá léta prakticky cokoli z popu, rocku, indie.

Za koncert roku 2018 považuji?
Za mě Mucha na filmovce (protože jediný můj koncert minulého roku).

Mé nejoblíbenější filmy?
Jako matka malého dítěte beru cokoli, u čeho neusnu, když se podaří uspat dítě brzy. Takže převážně něco na předplacených filmových serverech. A s dítětem japonské animáky. Ale když se podaří, nejraději bych se jednou vrátila k ranému italskému neorealismu, Zlodějům kol Vittoria De Sica nebo Římu, otevřené město od Roberta Rosselliniho.

Mé nejoblíbenější knihy a autoři?
Neminula mě vášeň pro Elenu Ferrante a neapolskou tetralogii Geniální přítelkyně, mám ráda politickou a politologickou beletrii i historiografii poválečné doby. Teď mi leží na stole Naomi Kleinová Ne nestačí. Když mám čas, čtu články o digitalizaci práce.

K jídlu a pití mám nejraději? 
Mám radši zeleninu než ovoce, maso než sýry a radši pivo než víno.

Když mám volný čas, tak ho trávím?
Spánkem.

Co bych chtěla sdělit světu?
Že není větší výzvy před námi, než je klimatická změna.

Všechny články

Stránky