Nechte se inspirovat a nescrollujte sociálními sítěmi po probuzení, doporučuje mladým terapeut Vojtko

31. prosinec 2021

V souvislosti s dospívající a čerstvě dospělou generací se mnohdy mluví o vyšším výskytu úzkostných a depresivních symptomů. Podle terapeuta Honzy Vojtka se ale podobné jevy vyskytují ve vyšší míře napříč všemi generacemi, tu současnou jen podrobujeme mnohem většímu zkoumání.

Před pár lety vědci bili na poplach, že bychom měli být pozorní k tomu, jak používáme technologie. Že to mění fungování mozku a mladí, kteří na technologiích vyrůstají, nebudou umět komunikovat. Umějí a komunikují, ale jinak.

Jinak se potýkají také s vlastním životem, který, narozdíl od předchozích generací, nemají „nalajnovaný“, potřebují v něm obstát, nést důsledky svých rozhodnutí a ideálně u toho ještě dobře vypadat.

V posledním letošním dílu Diagnózy F jsme si s Honzou Vojtkem povídali o „ztracených generacích“ i o tom, proč je dobré se nechávat inspirovat a nescrollovat sociálními sítěmi hned po probuzení. A taky o tom, že k dosažení svých cílů potřebujeme disciplínu a tu nám nikdo nedá, tu se musíme naučit sami.

autor: Adéla Paulík Lichková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.