Novinky Českého rozhlasu Dvojka potěší hudební fanoušky

4. leden 2018

Ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka se od soboty 6. ledna objeví hned dva hudební pořady – seriál s anketou 100 hitů republiky s Martinem Hrdinkou a legendární pořad Karla Gotta Zpátky si dám tenhle film.

Sobotní vysílání Českého rozhlasu Dvojka přinese od ledna několik novinek. Posluchači se mohou těšit na seriál s anketou o největších hitech století 100 hitů republiky a návrat oblíbené řady Karla Gotta Zpátky si dám tenhle film. Novinky doplní pořad Diář Hosta do domu, který bude přinášet výběr toho nejzajímavějšího z pořadu Host do domu.

„Jsem ráda, že 100 hitů republiky není jen obyčejnou anketou, ale pro mnohé – zejména mladší – posluchače i jakousi osvětou, protože ke každé písni zazní i zajímavosti o jejím vzniku a autorech. Kdo z mladých dnes zná třeba Karla Hašlera? Je to unikátní příležitost projít se historií československé písničky,“ říká ředitelka Programu Českého rozhlasu Eva Hazdrová-Kopecká.

První díl ankety 100 hitů republiky 1918 – 2017 uslyší posluchači v sobotu 6. ledna v 9.00 hodin. Následně pak od 8. ledna představí moderátor Martin Hrdinka v dopoledním a odpoledním vysílání vždy jeden hit daného roku. S ohledem na osmičková výročí bude startovním rokem letopočet 1918 a poslední hit, který zazní, bude z roku 2017. O největším hitu desetiletí a století republiky rozhodnou hlasováním sami posluchači, kteří budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny.

Na přání posluchačů se do vysílání vrací pořad legendy populární hudby Karla Gotta „Zpátky si dám tenhle film“. Repríza cyklu v sobotu krátce po 10. hodině potěší všechny mistrovy fanoušky.

Sobotní novinky doplní Diář Hosta do domu v 9.30 hodin, ve kterém moderátor Roman Víšek připomene posluchačům to nejlepší z aktuálních vydání pořadu Host do domu, a nový vysílací čas Úsměvů z archivu, které posluchači naladí v 16.00 hodin.

Více informací k programu na webu dvojka.rozhlas.cz.

Spustit audio