Petr Handl

vedoucí Programu Českého rozhlasu Plzeň

Zodpovídám za to, že se naše vysílání bude pro posluchače zajímavé.

V Českém rozhlase Plzeň pracuji v současnosti jako vedoucí programu; dříve byla tato pozice nazývána šéfredaktorem.

Ve své práci se snažím, aby vysílání Českého rozhlasu Plzeň bylo plné rad, které usnadňují život a nebudou v něm (pokud možno) žádné chyby. Často jsem tím, kdo reaguje na dotazy a náměty posluchačů. Zhruba jednou do měsíce se objevím i v pozici moderátora, abych tak nějak „nevyšel ze cviku". 

Co mne přivedlo k mikrofonu

I když to není tak dávno, musím říci, že vlastně ani nevím. Už na základní škole mi nedělalo problémy mluvit nahlas před ostatními (nejen) spolužáky. A odtud to šlo přirozenou cestou. Od moderování plesů a kulturních akcí, a pak přes práci v soukromé stanici si mě tahle práce našla a já ji taky. Nevím, zda ona mně, ale já ji rozhodně mám rád. 

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci

Ne, skutečně netrpím ztrátou paměti, ale na žádné opravdové nej si nevzpomínám. Špatné věci se snažím zapomenout a z chyb se poučit. Přeřeků u mikrofonu zažil každý celou řadu a ani já nejsem výjimkou. Od zakašlání v nejméně vhodnou dobu, až po popřání "plodné" noci na závěr. Pokud něco považuji za opravdu nej, tak je to možnost mluvit najednou ke značnému množství lidí, kteří ve stejný okamžik jedou v autě, připravují oběd, nebo třeba sedí v kanceláři. A je úplně jedno, zda knim v danou chvíli mluvím jako moderátor, hlasatel zpráv, nebo zda jsem v týmu, který zajišťuje vysílání. 

Co mne baví

Je to zvláštní, ale moje práce, pak také psychologie, elektronika a filmy. 

Co mne drží nad vodou

Rozhodně a jednoznačně lidé kolem mě. Mám je rád a jsou pro mě moc důležití. 

Všechny články

Stránky