• Informace
  • Podíl Českého rozhlasu na trhu se významně zvýšil

Podíl Českého rozhlasu na trhu se významně zvýšil

Budova Českého rozhlasu Vinohrady

Podle aktuálních výsledků hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za čtvrté čtvrtletí 2018 a první čtvrtletí 2019 se podíl Českého rozhlasu na rozhlasovém trhu ve srovnání s údaji za předchozí období významně zvýšil o 1,1 procentního bodu a aktuálně činí 22,9 %. Český rozhlas Radiožurnál si udržel 2. místo podle denní poslechovosti a podílu na trhu a stanice Český rozhlas Plus se poprvé v historii dostala přes hranici sta tisíc posluchačů denně.

V období čtvrtého čtvrtletí 2018 a prvního čtvrtletí 2019 stoupl počet denních a týdenních posluchačů u dalších celoplošných stanic Českého rozhlasu: ČRo Plus, ČRo Dvojka, ČRo Vltava. Mírně posílilo i publikum regionálních stanic Českého rozhlasu. ČRo Plus posiluje své publikum dlouhodobě. Aktuálně stoupl počet posluchačů stanice mluveného slova na 110 tisíc v průměrném dni a 165 tisíc v průměrném týdnu.

Čtěte takéČeský rozhlas proměnil v Novinářské ceně 2018 tři nominace

„Velice mě těší aktuální výsledky Českého rozhlasu a úspěch všech celoplošných a regionálních stanic. Je to ocenění práce všech kolegů, kteří se na vysílání podílí, a rád bych jim touto cestou také poděkoval,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.