Renata Klusáková

moderátorka

Její hlas provází posluchače vltavským programem.

02135039.jpeg

Několikrát týdně nejčastěji ráno nebo večer zdravím od mikrofonu v hlasatelně posluchače stanice Vltava a provázím je programem. Jindy se pokouším učit jiné, neboť mám na starosti přípravu nových hlasatelů.

První poznámka o noční službě v Českém rozhlase vykonané pod dohledem tehdejší vedoucí hlasatelů paní Hany Maškové se dochovala v mém diáři z roku 1998. Pamatuji se, že začala o půlnoci pro mě krkolomným výkonem: přečtením seznamu vysílačů a frekvencí stanice Vltava. Tento dokument, na kterém jsme jako nováčci osvědčovali svou způsobilost promluvit na červenou do éteru, stále pietně v hlasatelně uchováváme, byť se s rozšířením internetu propadl do dějin. Poměrně dlouho jsem pak byla schována v nočním vysílání, protože můj původně pro operu vycvičený soprán působil vedle znělých altů tehdejších vltavských hlasatelek nepatřičně.

Z mateřské dovolené jsem se vrátila ke krásné práci v rozhlase s usazeným hlasem a s celkovým počtem čtyř dětí. V dennodenním souboji s časem si občas připadám jako vlk z jedné dávné kapesní digitální hry, na nějž se shůry valí stále další a další vajíčka, která musí pochytat. Stejně jako on sem tam nějaké prostě upustím na zem. Na rozdíl od vlka však v životě i tak musíte postoupit do dalšího levelu a zkrátka jít dál. A tak vám posléze sem tam nějaké to trochu naprasklé vajíčko přestane připadat jako problém, což je docela potřebná životní zkušenost.

Všechny články

Stránky