Sportovcem Zlínského kraje 2018 byl vyhlášen hokejista Michal Jordán. Cenu za něj převzal otec Aleš

11. duben 2019 11:38

Kromě absolutního vítěze byli vyhlášeni ve středu večer také ti nejlepší sportovci Zlínského kraje v dalších osmi kategoriích.

Hokejista Michal Jordán se stal absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo včera v Kongresovém centru Zlín. Michal Jordán, zlínský odchovanec a v současnosti hráč ruského klubu Amur Chabarovsk, patřil v loňském roce k oporám české hokejové reprezentace, která získala čtvrté místo na zimní olympiádě. Shodou okolností za český národní tým nastoupil také včera večer v přátelském zápasu proti Rakousku, proto jej na slavnostním ceremoniálu zastoupili jeho tatínek Aleš a syn Míša.

Kromě absolutního vítěze v hlavní kategorii byli vyhlášeni ti nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Dále pak byly uděleny Cena hejtmana Zlínského kraje, Cena občanů Zlínského kraje a také Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu. Tu získal Ota Šedý, který byl dlouholetým vedoucím družstva mužů AK Kroměříž a za téměř 45 let své úspěšné trenérské kariéry vychoval 11 reprezentantů ČR, 45 mistrů ČR a celkově 258 medailistů z mistrovství ČR. Také v současnosti je stále aktivní a trénuje klubovou mládež.

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10: Abhejali Bernardová – dálkové plávání, Alena Doleželová – minigolf, Vendula Horčičková – orientační běh, Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech, Michal Jordán – lední hokej, Hana Juráňová – karate, Daniel Klvaňa – požární sport, Lukáš Macek – plavání, Alena Symerská – atletika, Jakub Štvrtecký – biatlon. Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Radim Hladík – veslování. Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Patrik Hetmer + Miroslav Máčala (trasér) – alpské lyžování zrakově postižených sportovců. Nejúspěšnější sportovní kolektiv: Zlínský plavecký klub – štafety. Nejúspěšnější trenér: Zuzana Atarsia – veslování. Cena hejtmana Zlínského kraje: Abhejali Bernardová – dálkové plávání. Cena občanů Zlínského kraje: Daniel Klvaňa – požární sport. Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu: Ota Šedý – atletika.

Do hodnocení v anketě směli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji. Nominace na oceněné mohla posílat široká veřejnost. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 80 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise 10 nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz. V kategorii Cena občanů Zlínského kraje hlasovalo celkem 2 640 lidí, vítěz obdržel 830 hlasů.

V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejista Petr Čajánek, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.

autoři: Tomáš Perutka , Tomáš Patrick Hyánek