Působí ve vědecké redakci, kde se věnuje mimo jiné tématům spojeným se změnou klimatu nebo vlivem nových technologií na společnost. Řadu let byl členem zahraniční redakce zpravodajství, kde se soustředil zejména na Evropu, EU a USA. Pokrýval světové klimatické konference OSN, zasedání Evropského parlamentu, summity Evropské rady nebo volby v několika evropských zemích. Natáčel také v Nigérii, Iráku nebo Spojených státech.
Prošel elévským programem Českého rozhlasu a stáží ve zpravodajství České televize.
Vystudoval sociokulturní antropologii na Univerzitě Karlově a semestrální kurz evropských studií na Maastrichtské univerzitě. Slyšet ho můžete ve vysílání Radiožurnálu, Českého rozhlasu Plus i dalších stanic, v autorských pořadech Evropa Plus, Zaostřeno, Magazín Leonardo apod.
Všechny články
-
Už rok známe genetickou informaci nového koronaviru. Dodnes ale není jasné, odkud pochází
Před rokem začala celosvětová bitva vědců s koronavirem. Odstartovalo ji zveřejnění informací o genomu nového koronaviru. O původu SARS-CoV–2 toho ale stále mnoho nevíme.
-
Vyrobit vodu ze vzduchu nebo testovací automat na covid-19. Seznamte se s úspěchy českých vědců
Uplynulý rok bychom mohli nazvat rokem vědy. Ještě nikdy v historii se vědecké nápady nedočkaly tak rychle realizace jako v době koronavirové pandemie.
-
Čeští vědci míří na Antarktidu. „Ořezali jsme počet lidí, aby se mohlo pokračovat," říká šéf výzkumu
„Šli jsme cestou minimalistické expedice. Hlavně aby se udržely dlouhodobé výzkumy a nevznikla ztráta dat," říká Daniel Nývlt o letošní české expedici na Antarktidu.
-
Jaké léky proti covidu vědci zkouší? Remdesivir se neosvědčil, nadějný je dexametazon
Lékaři už téměř rok hledají lék na nemoc covid-19. Zkoušel se i remdesivir. „Mírný efekt je nepochybný, ale musí se podat velice záhy,“ říká přednosta Michal Holub.
-
To nejlepší z rozhovorů s vědci. Poslechněte si, co Plusu exkluzivně řekli laureáti Nobelovy ceny
Vědecká redakce Českého rozhlasu Plus letos připravila několik rozhovorů s laureáty Nobelovy ceny. Připomeňte si, co o sobě a o svém výzkumu prozradili.
-
Víc stanic, úspora energie. Český rozhlas přechází na vysílání DAB+. Poslechněte si, proč vy také
Digitálnímu rozhlasové vysílání patří budoucnost. Proč je pro vás přechod na DAB+ výhodné?
-
Rakouské ledovce už zachránit nejde. To ale není ten největší problém, říká glacioložka Fischerová
„V Rakousku už opravdu na návštěvu ledovců nezbývá příliš času,” říká glacioložka Andrea Fischerová z Institutu pro interdisciplinární horský výzkum Rakouské akademie věd.
-
Větrné elektrárny jsou na vzestupu. Do roku 2040 by mohly pokrýt i čtvrtinu české spotřeby
Králem světových trhů s elektřinou se podle šéfa Mezinárodní energetické (IEA) agentury stávají solární elektrárny, ale rychle přibývá i elektráren větrných.
-
Čínský plán klimatické neutrality je ten nejambicióznější na světě, myslí si analytik
Bezmála pět let po přijetí Pařížské klimatické dohody stále nejsou jasná všechna pravidla, podle kterých mají země snižovat emise skleníkových plynů.
-
Nový test na koronavirus. Na vzorek slin stačí posvítit LED žárovkou s filtrem, slibují čeští vědci
Souprava se zkumavkou a LED žárovkou ze vzorku slin do hodiny pozná, jestli je člověk nakažený covidem-19. Rychlý a spolehlivý LAMP test vyvíjí tým českých výzkumníků.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »