Působí ve vědecké redakci, kde se věnuje mimo jiné tématům spojeným se změnou klimatu nebo vlivem nových technologií na společnost. Řadu let byl členem zahraniční redakce zpravodajství, kde se soustředil zejména na Evropu, EU a USA. Pokrýval světové klimatické konference OSN, zasedání Evropského parlamentu, summity Evropské rady nebo volby v několika evropských zemích. Natáčel také v Nigérii, Iráku nebo Spojených státech.
Prošel elévským programem Českého rozhlasu a stáží ve zpravodajství České televize.
Vystudoval sociokulturní antropologii na Univerzitě Karlově a semestrální kurz evropských studií na Maastrichtské univerzitě. Slyšet ho můžete ve vysílání Radiožurnálu, Českého rozhlasu Plus i dalších stanic, v autorských pořadech Evropa Plus, Zaostřeno, Magazín Leonardo apod.
Všechny články
-
Fotbalové mistrovství světa v Kataru vyprodukuje tolik emisí jako některé státy za celý rok
Mistrovství světa ve fotbale v Kataru nabízí osm stadionů, které stojí blízko sebe. Jeden z nich lze po skončení rozebrat a využít jinde. I tak odborníci akci kritizují.
-
Budoucnost patří digitálnímu rozhlasovému vysílání aneb Výhody přechodu na DAB+
Po televizi pokračuje digitální revoluce i na rozhlasových vlnách. Jaké výhody přináší digitální rozhlasové vysílání DAB+, se pokusíme vysvětlit v Seriálu týdne.
-
PERUN předpovídá masivní úbytek sněhu. Ví to od superpočítače
Superpočítač v pražských Komořanech modeluje, jaké budou v Česku klimatické podmínky. Data od klimatologů poslouží v přípravách na období sucha a extrémní projevy počasí.
-
Doprava, budování sportovišť či umělý sníh? Český olympijský výbor řeší téma udržitelnosti ve sportu
Sportovní experti a funkcionáři z různých zemí v Praze řešili boj s klimatickou změnou. Udržitelnější fungování sportu propaguje i Český olympijský výbor.
-
Koncem století může být v Česku až o 80 % méně sněhu, zjistil superpočítač
Jaké klima nás čeká v příštích desetiletích brzy napoví vědecký projekt Perun. Komořanský superpočítač právě modeluje klimatické podmínky v Česku na konci 21. století.
-
Prezident Kazachstánu a velký spojenec Ruska v OSN jen v narážkách kritizoval válku na Ukrajině
Diskusím na Valném shromáždění OSN dominovala dva roky pandemie koronaviru. Jak ukázal tento týden, nákazu teď nahradila válka na Ukrajině.
-
Robot se seznamuje se sadem. Výzvou je naučit ho česat jablka šetrně a kdykoliv
Pamatuje si všechna jablka v sadu a v době sklizně je trhá ve dne i v noci. Robotický pomocník pro ovocnáře tento týden poprvé sbíral data v sadu v Holovousích.
-
V mém životě je spousta požehnaných omylů nebo náhod. Osudy architekta a herce Davida Vávry
Vávrův život je spjatý s pražským Braníkem. Tam se u něj už v dětství probudila láska k architektuře a v podzemí domu po pradědečkovi se zrodilo divadlo Sklep.
-
„Žák si dřív přečetl i to, že je v pořádku, když ho táta bije.“ Jak se měnil obsah slabikářů?
První učebnicí, kterou dnes mnozí prvňáčci otevřou, bude slabikář. V českých zemích tyto učebnice vycházejí od rozmachu knihtisku. Dnes mohou mít i digitální podobu.
-
Vědci rozmisťují v lesích nové měřicí stanice. Zpřesní předpověď rizika požárů na portálu FireRisk
Celkem jich v projektu FireRisk má fungovat víc než sto. Měří vlhkost půdy, vegetace i dřeva. Zpřesní předpovědi rizika požárů, které už dnes dělají na týden dopředu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »