Působí ve vědecké redakci, kde se věnuje mimo jiné tématům spojeným se změnou klimatu nebo vlivem nových technologií na společnost. Řadu let byl členem zahraniční redakce zpravodajství, kde se soustředil zejména na Evropu, EU a USA. Pokrýval světové klimatické konference OSN, zasedání Evropského parlamentu, summity Evropské rady nebo volby v několika evropských zemích. Natáčel také v Nigérii, Iráku nebo Spojených státech.
Prošel elévským programem Českého rozhlasu a stáží ve zpravodajství České televize.
Vystudoval sociokulturní antropologii na Univerzitě Karlově a semestrální kurz evropských studií na Maastrichtské univerzitě. Slyšet ho můžete ve vysílání Radiožurnálu, Českého rozhlasu Plus i dalších stanic, v autorských pořadech Evropa Plus, Zaostřeno, Magazín Leonardo apod.
Všechny články
-
Co nám řekla mamutí stolička
Jak se zkoumají mamuti vysvětlí slovenská Patrícia Chrzanová Pečnerová, které se spolu s kolegy podařílo přečíst rekordně starou DNA z mamutího zubu.
-
Jsme teď zkumavkou na poli evoluce koronaviru, je hodně rozšířený, říká šéfka laboratoře Jiřincová
Britští vědci rozpoznali další variantu koronaviru s problematickými mutacemi, které by mohly zrychlit šíření mezi lidmi.
-
Zemřel Jan Sokol. „Pandemie nám ukázala, že život je vždy prekérní a že na sobě závisíme,“ říkal
Za život vyzkoušel mnoho profesí včetně práce zlatníka, programátora nebo politika. Radil prezidentovi a pak se jím málem sám stal. Filozof odešel ve věku 84 let.
-
Otázky a odpovědi: Kam míří ruské, čínské, indické vakcíny? Jak funguje vakcínová diplomacie?
Kolik očkovacích látek proti covidu-19 už vědci vyvinuli? Kdy a čím se budou očkovat státy globálního jihu? A jakou roli v tom všem hraje geopolitika?
-
Vulkanolog Brož: Život na Marsu? Jednou ho tam přinese člověk. Proto teď sonda sbírá vzorky povrchu
Celkem tři vesmírné sondy by měly během několika dnů dorazit k Marsu a začít sbírat data z rudé planety. Hostem Štěpána Sedláčka je planetolog Petr Brož.
-
Martin C. Putna: Když mám zapotřebí něco říct, napíšu tweet nebo kázání. Jsem teď výpomocný kazatel
„Když byla první karanténa, napadlo mě uspořádat takový průřez Čapkovými texty právě tam, kde je Karel Čapek náboženský, spirituální, kdy se tam projevuje plachá zbožnost.“
-
Miliardy z Modernizačního fondu pro ty, co spalují fosilní paliva. Omezuje to soutěž, říká právnička
Proč je část peněz vyhrazena pro velké energetické hráče? Jaký technologický rozvoj obnovitelných zdrojů energie, vůbec můžeme čekat? A jaký je jejich potenciál v Česku?
-
Návrat USA k Pařížské klimatické dohodě je jen začátek. Bidenově administrativě nechybí velké ambice
Spojené státy se vrací mezi země, které usilují o celosvětové řešení klimatické krize. Jedním z prvních kroků prezidenta Joea Bidena bylo obnovení podpisu Pařížské dohody.
-
Co je ptakopysk zač? Vědci přečetli 96 procent jeho genomu a ví, co má společného s ptáky a savci
Vědci v genomu odhalili původ zvláštních znaků ptakopyska a celého řádu ptakořitných. Identifikovali například směs genů, které běžně najdeme u savců, ptáků nebo plazů.
-
Už rok známe genetickou informaci nového koronaviru. Dodnes ale není jasné, odkud pochází
Před rokem začala celosvětová bitva vědců s koronavirem. Odstartovalo ji zveřejnění informací o genomu nového koronaviru. O původu SARS-CoV–2 toho ale stále mnoho nevíme.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »