„Tehdy jsem se všechno naučil.“ Jak vzpomínají na elévy rozhlasáci?

Vedoucí Programu rozhlasového studia v Brně Jiří Kokmotos nebo redaktorka Markéta Hýlová. Oba začínali jako elévové. Jak vzpomínají na elévský program a co se díky němu naučili?

„Díky tomuto programu jsem se naučil v podstatě kompletní rozhlasové řemeslo. Naučil jsem se stříhat, mluvit a nejenom to," hodnotí Jiří Kokmotos, který po absolvování programu nastoupil na pozici moderátora. Nyní je zodpovědný za program brněnské regionální stanice.

Absolventi elévského programu odcházejí se znalostmi, jak pracovat s hlasem, stříhat nahrané zvuky a natáčet reportáže. Odnášejí si ale také lásku k rozhlasu. Tvůrčí skupina elévů je pro mnohé z nich také odrazový můstek pro budoucí kariéru.

Elévům se věnuje tým zkušených rozhlasáků

Absolventi si odnášejí neskutečně dobrou průpravu do dalších let. Redaktorka Markéta Hýlová však vzpomíná především na lektory, které se jí věnovali: „Jsou to lidé, kteří jsou pro nás už do konce života součástí rodiny."

Elévové se během svého studia potkají například s Jitkou Borkovcovou, nejzkušenější lektorkou v oblasti natáčení mluveného slova a střihu rozhlasových příspěvků, režisérem rozhlasových pohádek Jaroslavem Kodešem nebo s mistrem zvuku Tomášem Zikmundem.