Ten pocit, že někomu můžete pomoci, nic nepřekoná. Moderátor Michael Rozsypal propůjčí svou tvář kampani Daruj krev

29. květen 2017

Moderátor Českého rozhlasu Plus Michael Rozsypal se stal tváří letošního projektu Daruj krev s Českým rozhlasem.

Medailonek Michaela Rozsypala

Na stanici Český rozhlas Plus moderuji střídavě po týdnech Ranní vysílání a Interview Plus. Znamená to, že každý druhý týden vstávám ve 4:10, abych byl v 5 hodin ráno v rádiu a od 6 mohl našim posluchačům přinést ty nejaktuálnější informace a zasadit je do kontextu.

Mezi mé ranní rituály patří dobrá káva připravená v moka konvičce. Když se připravuji na rozhovory, musím si zjistit co nejvíce informací.

Samotné vysílání je pro mne adrenalin. Jakmile se rozsvítí červené světlo ve studiu, stále cítím napětí. Podobně jsem to měl, když jsem hrál dříve divadlo. Ať už ochotnicky, nebo v dětských rolích v ostravské opeře. Na jevišti se mě vždy zmocnila jakási zvláštně příjemná tréma, měnící se v euforii.

Krev jsem chtěl darovat už dávno. Měl jsem ale zdravotní problémy, a tak to nešlo. Kampaň Daruj krev Českého rozhlasu mě přiměla, abych si o tom zjistil více a poradil se svou lékařkou. Ta mi potvrdila, že už darovat mohu. Za začátku jsem byl trochu nervózní. Jak jsem zvyklý z práce, zjistil jsem si o dárcovství krve podrobné informace, takže jsem věděl, do čeho jdu. Že odběr nebolí, neškodí a je úplně bezpečný.

Navíc někomu můžu zachránit život. Teď už jsem si to všechno ověřil na vlastní kůži. Pokud máte pochybnosti, nebojte se zjistit více a obavy zvládnout. Ten pocit, že někomu můžete pomoci, nic nepřekoná.

Více na darujkrev.rozhlas.cz

Spustit audio