Třinec podruhé zdolal mistra

17. říjen 2003

Ve 14. kole hokejové Tipsport extraligy, které otevírá druhou čtvrtinu základní části, dokázal Třinec podruhé v sezóně porazit úřadujícího mistra, pražskou Slavii. Na svém ledě ji přehrál 4:1. Stejným výsledkem skončila i další dvě utkání. Pardubice potvrdily první místo v tabulce a porazily Plzeň, poslední České Budějovice podruhé naplno bodovaly a odnesl to Zlín. Vsetín neměl problémy s Kladnem a vyhrál 4:0. Zápasy Litvínova se Znojmem a Liberce s Vítkovicemi nerozhodla ani prodloužení. Utkání Sparta Karlovy Vary se hraje v útery 21. října.

Výsledky 14. kola Tipsport Extraligy: Vsetínská hokejová - Rabat Kladno 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) Branky a nahrávky: 3. J. Polák (Hudec, Luža), 45. Vak (Luža), 48. Luža (Vak, Vampola), 52. Selingr (Stantien, Hudec). Rozhodčí: Kolísek - Pešek, Šatava. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 2128.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) Branky a nahrávky: 1. Skořepa (Martynek), 16. Janků (Skořepa, Martynek), 32. Melenovský (Janků, Pavelek), 38. R. Král (Zadina, Pletka) - 57. Kropáč (Kuntoš, Kadlec). Rozhodčí: Souček - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:4, navíc J. Novák 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4305.

České Budějovice - Hamé Zlín 4:1 (3:1, 1:0, 0:0) Branky a nahrávky: 6. Rob (P. Kaňkovský, Sailer), 7. Jasečko (Štrba, Bartoš), 18. Štrba (Bělohlav), 30. Bartoš (Štrba, Bělohlav) - 5. Barinka (M. Hamrlík). Rozhodčí: Homola - Dědek, Chytil. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 3127.

Chemopetrol Litvínov - JME Znojemští orli 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 31. Kubinčák (Kroupa), 50. Kubinčák (Martínek) - 39. Erat (Snopek), 56. Barus (Pucher). Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4650.

Pardubice - Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) Branky a nahrávky: 2. Kudrna (Mikeska, Pištek), 8. Kolář (Průcha, Janecký), 42. P. Sýkora (Divíšek, Mrázek), 46. Dopita (Lubina) - 13. Dvořák (Matějovský, Krátoška). Rozhodčí: Minář - Kostka, Český. Vyloučení: 6:6, navíc Mikeska (Pardubice) na 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9105.

Bílí Tygři Liberec - Vítkovice 2:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 18. Plodek (Šmíd, Čermák), 45. Holub (Plodek, V. Novák) - 16. Irgl (M. Tomášek), 33. Kowalczyk (P. Míka). Rozhodčí: Havlík - Kareš, Bláha. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 1850.