Univerzální povzdech nad komunikací a vztahy v podání My Dead Cat je plný energie, ne odevzdanosti

18. únor 2017

Na alternativní scéně se, přinejmenším v Brně, za patnáct let stali legendou. Určitě tomu dopomohl i živelný pódiový projev a nespoutaná energie, kterou kapela My Dead Cat vysílá do publika na svých koncertech. Neznáte ji? Pusťte si Čajovnu!

Skupina vznikla v roce 2001 v Brně. Jejich hudba vychází z post-hardcore a post-punku. Kromě kytar je pro My Dead Cat charakteristický i zvuk kláves, na které hraje zpěvák Igor Genda. Po posledním LP Shortcut To Hell z roku 2012 a splitu s Wild Tides z roku 2015 vydali v loňském roce album nazvané Simple Songs, na kterém už bubnuje nový bubeník.

Název alba přesně vystihuje charakter jednoduchých, melodických písní, ve kterých jednoznačně dominují kytary. Písní, ze kterých čiší radost z hraní. Nahrávání téhle desky kapelu zjevně bavilo.

Do brněnského studia Českého rozhlasu přišli kytarista Viktor Piorecký a zpěvák Igor Genda. Rozhovor natočil Radim Nejedlý.

 

Čtěte také: Písně ve vymyšlených jazycích, které vás přesto zvednou ze židle

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.