Vedoucí Pardubice nestačily na poslední České Budějovice

6. leden 2004

Vedoucí celek hokejové Tipsport extraligy, Pardubice, nečekaně prohrál v domácím prostředí s Českými Budějovicemi, posledním týmem soutěže. O výhře hostí v prodloužení rozhodl ve třetí minutě nastaveného času Jan Fadrný.

Trenér pražské Sparty Alois Hadamczik se postavil na lavičku svého týmu těsně po návratu z juniorského mistrovství světa a trošku si spravil chuť ze čtvrtého místa výhrou nad čtvrtým Zlínem 7:3. Sparťané si tak udrželi druhou pozici v tabulce, k čemuž čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí přispěl Jan Marek.

Ani gólman Roman Málek nezabránil porážce Plzně 0:2 ve Vsetíně. Nejlepší extraligový střelec Michal Sup pomohl dvěma góly hokejistům pražské Slavie k vítězství na ledě Litvínova 4:3 v prodloužení. Velmi dobrý výkon a důsledné plnění úkolů zajistily hokejistům Znojma v Karlových Varech výhru 2:1. Hokejisté Třince porazili Liberec 3:1 a připsali si tak pátou domácí výhru za sebou. Hokejisté Kladna porazili Vítkovice 4:1

Výsledky: Sparta Praha - Hamé Zlín 7:3 (2:1, 2:2, 3:0) Branky a nahrávky: 1. Marek (Bartečko), 14. Tomajko (Srdínko), 21. Kratěna (Broš), 26. Marek (Bartečko, Tomajko), 54. Šimíček (Marek, Řezníček), 57. Ujčík (Marek, Bartečko), 58. Špilár (Šimíček) - 12. Balaštík (Hamrlík), 23. Leška (Hamrlík), 36. Jenáček (Mokrejš). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:2. Diváci: 3522.

Moeller Pardubice - České Budějovice 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 37. Jar. Kudrna (Duben, Dopita) - 28. Bartoš (R. Čech), 62. Fadrný (Jasečko). Rozhodčí: Smeták - Chytil, Dědek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 5720.

Chemopetrol Litvínov - Slavia Praha 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1) Branky a nahrávky: 2. Říha (Klobouček), 36. Říha (Prorok, L. Havel), 60. Hreus (L. Havel, Prorok) - 14. Sup (Beránek), 28. P. Martinec, 56. Beránek (Sup, Graňák), 61. Sup (D. Hruška, Beránek) Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3310.

Energie Karlovy Vary - JME Znojemští Orli 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Branky a nahrávky: 17. Petr Kumstát (Skuhravý) - 20. Havíř (Pucher, Uram), 32. Hradecký (Mojžíš, Haman). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2192.

Rabat Kladno - Vítkovice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Branky a nahrávky: 2. Kalla (M. Hořava, V. Čech), 29. Lažo (Jankových), 50. M. Havel (Kysela, Malena), 60. Klimt (Gardoň) - 46. Turek (Ficenc). Rozhodčí: Turčan - Šátava, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Zeman (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2344.

Vsetínská hokejová - Lasselsberger Plzeň 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Branky: 41. Pavliš (Jaškin, Demel), 51. Sochorek (Šebesta, J. Polák). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Dubec (Vsetín) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2890.

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Branky a nahrávky: 6. Kucharczyk (Pletka, Žabka), 22. Pletka (R. Král, Malinský), 57. F. Štefanka (Pavelek) - 4. Vampola (Rozsíval, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Rejthar - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:7, navíc Čermák, Vampola (oba Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 3062.