Vlasta Handzelová a Jacinto Alves v Galerii Vinohradská 12

2. srpen 2017

Ve čtvrtek 3. srpna v 17 hodin bude zahájena nová výstava v Galerii Vinohradská 12 s názvem „2“. Po dlouhé době se zahraniční účastí.

Ke společné expozici přizval portugalský umělec Jacinto Alves českou malířku Vlastu Handzelovou.

Obrazy portugalského malíře Jacinta Alvese, překvapí speciálním zarámováním i provedením. Během devadesátých let měl Jacinto několik úspěšných výstav v Portugalsku, na kterých představil své olejomalby, kovové sochy, kresby na karbonovém papíře a koláže. Sám o své tvorbě říká: „Své umění vyjadřuji novými materiály, zejména těmi nalezenými v ulicích.“ Před třemi lety se Jacinto přestěhoval do Čech, kde pracuje se surovými materiály, poskytnutými přírodou, ty jsou pak transformovány do expresivních maleb.

Droned bombed - Jacinto Alves

Spolu s ním vystavuje Vlasta Handzelová, rodačka z Prahy, která v současnosti žije v jižních Čechách a v Praze. Vystudovala v ateliéru akademické malířky Barbory Kyškové, věnuje se kresbě, malbě a keramice. Má za sebou celou řadu výstav olejomaleb i ilustrací, poslední v Galerii Lapidárium na jaře letošního roku.

Výstava bude otevřena každý čtvrtek v srpnu vždy od 12 do 18 hodin. Navštívit ji můžete rovněž při akcích, exkurzích apod. nebo se na návštěvě domluvit na e-mailu galerie@rozhlas.cz.

Spustit audio