Bral jsem denně 30 prášků na spaní! Mohl jsem být mrtvý, děsí se dnes Miroslav Šimůnek

24. únor 2021

„Usínal jsem třeba kolem třetí ráno a když jsem musel vstávat v pět na natáčení, tak byl problém. Sáhl jsem po té jednoduché variantě,“ vzpomíná herec v Blízkých setkáních.

Host: herec Miroslav Šimůnek. Moderuje Adéla Gondíková

„Poprvé to zabralo, ale každým půl rokem se to zvyšovalo. Tělo si na to zvykne a je to nebezpečné. Když jsem s tím vyšel do médií, psala mi neskutečné množství lidí, že má stejný problém a co s tím má dělat,“ noří se do vzpomínek na ještě nedávnou minulost.

Happy end

„Lékaři říkají, že se z toho nedá dostat samoléčbou. Tam musí zasáhnout odborník. A já byl vysoce závislý člověk, takže jsem musel nastoupit do psychiatrické nemocnice.“ Tím spíš, že Miroslav Šimůnek nebyl pak už závislý jen na lécích na spaní, ale i na nervy.

 „Lékaři se snažili, abych eliminoval škodlivější lék a nahradili mi jiným. Pak jsem ale bral oba prášky a závislost jsem si vytvořil ještě větší,“ vysvětluje svůj další propad. K údivu odborníků i přátel se ale z mnohaleté závislosti dostal během měsíce a půl. „Je to o tom opravdu chtít,“ uzavírá herec.  

Kde si obstarával prášky? Co bylo spouštěčem k tomu, že se rozhodl k léčbě? Proč strávil určitou dobu v zahraničí? Potkal se při natáčení Bonda s Danielem Craigem?

autoři: Adéla Gondíková , eh

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.