Českobudějovickou sérii ukončila Sparta

25. říjen 2005

Obrození hokejistů Sparty pokračovalo i v 18. kole Tipsport extraligy. Svěřenci trenéra Jaromíra Šindela dokázali jako první vyhrát na ledě nováčka z Českých Budějovic. Jihočeši, kteří neprohráli deset kol v řadě, sice ještě po dvou třetinách vedli 1:0 zásluhou Hanzalovi dorážky z 11. minuty, ale ve třetím dějství zápas dvěma góly otočil vedoucí muž kanadského bodování soutěže Petr Ton. Třetí výhru Sparty v řadě pečetil gólem do prázdné branky Štrba. Pražané se tak posunuli v tabulce už na sedmé místo.

Šťastné vítězství vydřel úřadující mistr va ledě beznadějně posledního Vsetína. O tříbodovém zisku Pardubic rozhodl 51 vteřin před koncem normální hrací doby Miroslav Hlinka. Třinec téměř po dvou letech zdolal Kladno. Oceláři porazili Rabat 4:2 a po pěti domácích nezdarech v řadě zase naplno zabodovali. Z vítězství Litvínova nad Plzní 4:0 se nejvíce radoval domácí brankář Radek Fiala, který premiérově v nejvyšší soutěži udržel čisté konto. V souboji Karlových Varů s Vítkovicemi byl po jedenácti minutách stav 2:2. Ve zbytku zápasu se pak už trefil jen hostující útočník Krenželok, který nasbíral tři body za dva góly a přihrávku. Liberec si proti Znojmu vypracoval tříbrankový náskok, který už uhájil.

18. kolo zakončí zítra dohrávka mezi vedoucím týmem tabulky pražskou Slavií a Hamé Zlín.

Výsledky 18. kola:

Oceláři Třinec - Rabat Kladno 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 22. Hašek (J. Kudrna), 25. J. Kudrna (Hašek), 53. Peterek (J. Kudrna, Hunkes), 57. Martynek (Polanský, Tomas) - 50. Martin Procházka (Huml), 56. Huml (V. Čech). Rozhodčí: Polák - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3652.

Vsetínská hokejová - Moeller Pardubice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Květoň - 36. Lubina (Čaloun, Mikeska), 60. Hlinka (Mrázek). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:8, navíc Ivan (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 2389.

Litvínov - Lasselsberger Plzeň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Kubinčák, 25. Sklenička (Gombár, Šaffer), 48. Branda, 54. Petružálek (Gýna). Rozhodčí: Kubeš - Český, Kostka. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 2320.

České Budějovice - Sparta Praha 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávka: 11. J. Hanzal (Krátoška, Hřebejk) - 44. Ton (Černošek), 47. Ton (Chabada, J. Straka), 60. Štrba. Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 6240.

Energie Karlovy Vary - Vítkovice Steel 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Alinč (J. Řezníček), 8. Košťál (Skuhravý) - 8. J. Štefanka (Krenželok), 11. Krenželok (J. Štefanka), 27. Krenželok (Burger, Gulaši). Rozhodčí: Nečas - Kareš, Bláha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3200.

Bílí Tygři Liberec - Znojemští Orli 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Vaic (Šachl, V. Novák), 33. Hlavačka (Richter, Vampola), 43. V. Novák (Šachl, Vaic) 56. Vampola - 45. Ludvík (Erat, Ondřej). Rozhodčí: Smeták - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 6:10, navíc Mikulík (Znojmo) 10 min. Využití: 2:0 Diváci: 4491.