Eva Jiřičná: Svět by byl nudný, kdyby se všem líbily stejné věci

18. duben 2019

Největší audioportál na českém internetu

Eva Jiřičná a Tereza Kostková | Foto: Elena Horálková

Host: architektka Eva Jiřičná. Moderuje Tereza Kostková

Architektka Eva Jiřičná postavila v rodném Zlíně Kongresové centrum, první koncertní sál po dlouhé době v Česku. Názory na něj se ale různí.

„Nikdy jsem neměla tolik protichůdných komentářů jako na Kongresové centrum ve Zlíně. Někdo tomu říká opeřený ježek. Chodí tam hodně lidí, myslím, že Zlín tuto budovu potřeboval,“ svěřuje se Eva Jiřičná moderátorce Tereze Kostkové v pořadu Blízká setkání.

02145772.jpeg

„Život by byl příšerně nudný, kdyby se nám líbilo to samé.“ Jiřičná navrhuje mosty, kostely, kluby. „Ať je úkol malý nebo velký, pro mě je to výzva. Neřeknu ne, když můžu říct ano. Mám  štěstí, že jsem celý život dělala to, co jsem měla ráda. A pořád pracuji.“

Jak reaguje na kritiku? Je architekt zároveň designérem? Zajímá se stále o rodný Zlín? Více uslyšíte ze záznamu.

autoři: Tereza Kostková , zk

Související