Noční běh Emila Zátopka v parku Rio – Lipno: od hladiny „českého moře“ až na vrchol rozhledny

Nevšední zážitek připravili organizátoři olympijského parku Rio - Lipno pro ty, kteří tráví prázdniny na lipenské přehradě. Nasvítili Stezku korunami stromů a až na její vrchol pozvali účastníky Nočního běhu Emila Zátopka.

Startovalo se v olympijském parku. V cíli na vrcholu Kramolína čekali fanoušci, brazilská samba a také ředitel Stezky korunami stromů Filip Pekárek. „Stezka je vybarvená v olympijských barvách, takže to dělá krásnou tvář a dobarvení celého závodu.“

Čtyři stovky závodníků musely překonat na dvou kilometrech sto dvacet metrů převýšení. „Určitě je to kopec. Běželi od hladiny našeho českého moře a vyběhli až na čtyřicetimetrovou rozhlednu. Jednoduché to nebylo,“ dodává Pekárek.

Prvním mužem v cíli byl Jan Flašar. Nejrychlejší dámou olympijská vítězka Kateřina Neumannová. A závodily i děti. Až ze Znojma dorazila do olympijského parku Rio - Lipno třeba Barbora Bělobradičová.

Odměna pro všechny, kteří doběhli, byla sladká: noční pohled z nasvícené Stezky. Nicolas Ivanov z Prahy popisuje: „Moc se mi to líbilo. U olympijského parku se ještě svítí, Lipno taky svítí, takže je hezký výhled.“

R-stream Radiožurnálu vysílá z olympijského parku denně od 18:30 do 22 hodin. Navštivte nás!

Filip Pekárek, ředitel Stezky, si prázdninovou běžeckou noc pochvaloval. „Bylo to krásné. Měli jsme obrovskou radost, že jsme se se Stezkou mohli takhle začlenit – a ještě v noci, kdy je Stezka nasvícená a není to úplně běžné, aby byla takhle otevřená.“

Pokud se také chystáte do olympijského parku Rio - Lipno, můžete navštívit i mobilní vysílací studio Radiožurnálu R-stream. Vysíláme odtud denně od 18:30 do 22 hodin.