O tvorbě v tělech, která fungují jinak. Když handicap není překážkou, ale tvůrčí výzvou

10. duben 2024

Může si radost z tance vychutnat každé tělo? Jak tančí na hudbu neslyšící děti? Jak vypadají taneční hodiny pro lidi s Parkinsonovou chorobou? A nebývají nakonec větší překážkou a handicapem limity v naší hlavě? O tvůrčím procesu a kreativním učení v tělech, která fungují jinak, hovoří Hanka Malaníková s tanečnicí, choreografkou a pedagožkou Barborou Látalovou, tanečnicí a kulturní manažerkou Markétou Perroud a s performerkou a režisérkou Zuzanou Pitterovou.

Zuzana Pitterová, Markéta Perroud a Barbora Látalová v ArtCafé

Může to být jen vlna energie, která prochází naším tělem a my si ji uvědomujeme. Může to být neviditelný tanec!
Markéta Perroud

Pražská derniéra představení pro slyšící i neslyšící publikum Karneval zvířat se uskuteční 1. 5. v Divadle Ponec. Nejbližší taneční hodiny v rámci projektu Dance Well proběhnou v Praze 16. 4. v KC Vozovna, 23. 4. v Městské knihovně a 30. 4. ve Veletržním paláci.

Limity v hlavě jsou kolikrát větší než v těle.
Zuzana Pitterová

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.