Před třinácti lety hrozilo seniorům největší nebezpečí podvodu na předváděcích akcích, dnes na ně číhá na internetu

9. duben 2024

Spolek Nebojte se policie slaví už 13 let. Po dvouleté pauze znovu míří za seniory s besedami, které je mají připravit na nejrůznějším nebezpečí a podvody.

Po dvouleté pauze spolek obnovil svoji činnost právě kvůli stále novým nebezpečím, která se objevují. „Říkali jsme si, jestli budeme pokračovat nebo ne. A právě tato nová témata nás k tomu vedla. Když jsme začínali před těmi třinácti lety, co tížilo seniory? Předváděcí akce,“ říká bývalý policista a provozovatel spolku Nebojte se policie Antonín Křoustek. „Ale když to vezmeme dneska zpětně, tak tam jsme přijeli, tak jsme koupili nějaké předražený hrnec, ale nějak nás o peníze neobrali. Pak navazovali podomní prodejci. Teď je problém v tom, že můžeme nalítnout nějakému tomu podvodníkovi, říkáme šmejdům, ale už to nebude jenom o tom, že přijdeme o nějakou stovku, tisícovku. Ale cosi budeme povídat, teď přicházíme o úspory,“ vysvětluje Antonín Křoustek.

Spolek Nebojte se policie proto znovu  zahájil činnost a pokouší se informovat, jak se proti podvodům bránit.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.