V Iráku to bylo s dětmi extrémní. Skvělá země je Gruzie, říká cestovatel Pepa Vrtal alias Fotr na tripu

13. červen 2022

Pepa Vrtal alias Fotr na tripu je dobrodružný otec, který vyráží vytuněným autem se svojí ženou a malými dcerkami poznávat svět. „Cestování s rodinou je skvělé propojení práce a toho, že s tou rodinou jste. Ale ještě lepší je, že ta rodina cestovat chce. I děti mají cestovatelsví v sobě,“ říká v Blízkých setkáních. V rozhovoru s Terezou Kostkovou také prozrazuje, jakou roli má na cestách jeho žena, kde by si přál se probouzet a odkud naopak prchali.

„Je to cestování rodiny s dětmi a je nenásilné,“ přibližuje svůj televizní pořad Pepa Vrtal. „Neběháme po památkách UNESCO, nelezeme na každý kopec a neskáčeme do každého moře.“ Jeho ženě i dcerám prý ale nebylo příliš dobře v Iráku.

Do Iráku raději ne

„Bylo to tam těžké ze dvou důvodů. Jedním byla bezpečnostní situace, kterou jsem před holkami tajil,“ přiznává. „A pak ten mužsko-ženský svět, který tam funguje trošičku jinak, než jsme zvyklí. Mně jako chlapovi to tak nepřijde. Ale holky a moje žena se tam necítily dobře.“

Jako atraktivní zemi, kde se člověk nemusí bát, vnímá třeba Gruzii. „Gruzie je naprosto skvělá země s výborným servisem pro turisty a skvělým jídlem. A pak samozřejmě ty krásné hory. Kavkaz je opravdu nedotčený. Jen se musíte vyhnout problémovým místům, ale na ty vás Gruzínci vždycky upozorní.“

autoři: Tereza Kostková , Hok
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.