Věstonická venuše opustí v roce 100. výročí nalezení pouzdro. K vidění bude mimořádně ze všech stran
V letošním roce uplyne 100 let od objevení Věstonické venuše týmem Karla Absolona. Martina Galetová z Moravského zemského muzea v rozhovoru připomene, jaký význam má objev sošky pro archeology. Na jaké akce se lidé mohou v rámci 100. výročí těšit? Kdy samotnou sošku budou moci vidět? Z čeho je vyrobená a odkud pocházejí její sestry? O tom všem se dozvíte v rozhovoru.
Související
-
Věstonická venuše pod drobnohledem: z jediného kusu hlíny a...
Věstonická venuše měla na hlavě nejspíš ozdobu ze čtyř ptačích per. Nejen to odhalily detailní rentgenové snímky dvanácticentimetrové sošky, které už rok zkoumají v...
-
Landecká Venuše. Ostravská Twiggy z paleolitu!
14. července roku 1953 byla na Landeku nalezena soška. 4,6 cm vysoké torzo ženského těla s nebývale štíhlou postavou. Jediná štíhlá Venuše nalezená na našem kontinentu.
-
Ředitel Moravského zemského muzea Mitáček: Energetickou krizi zvládáme, nutí nás ale k úsporám
Moravské zemské muzeum je druhou nejrozsáhlejší institucí svého druhu v republice. Jak se vypořádává s cenami energií? A má dostatek peněz i na doplňování sbírek?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.