Ztrácíme se v labyrintu nejen špatných vzpomínek při poslechu zahraničních DIY novinek

Co se děje všude kolem? Poslechněte si celou Špínu ze záznamu!
Špína se tenhle týden podívala na aktuální dění za hranicemi. Punkoví slavíci ohlašují na polích a lukách radostné zprávy o deskách, co nás teprve očekávají a my jsme se po delší době pověnovali i labelům, na které v minulosti nezbýval čas. Zastesklo se nám totiž po Iron Lung nebo Toxic State a samozřejmě jsme zavzpomínali i na Posh Isolation. Kromě riffovaček se nám vloudil i jeden nečekaný filmový soundtrack.
Kodaňský label Posh Isolation sice nedávno ukončil svou činnost, ještě něco málo ale stihnul přinést. Oblíbení ohýbači dronů a elektroniky Vanessa Amara se totiž vytáhli s novým, zatím asi nejopulentnějším a nejtanečnějším počinem Café LIFE. Na severu jsme se pozdrželi tentokrát hned několikrát, nadchnul nás i dánský, blackem inspirovaný heavík Scimitar. V kapele najdeme nejen Shaam Larein, která se sólově věnuje i okultnímu rocku, ale i Adama, stojícího za agilním a super zajímavým labelem Dybdestegte.
V rámci Evropy jsme zabrousili také do Holandska za mlžným post-punkem Ainsoph, ktetý v sobě nese cosi z odkazu Rope Sect, ale nebojí se ani blackových vnuknutí. Prstem po mapě nás to nakonec zavedlo až do italského Trenta. Místní punkový klenot Astio totiž přichystal nejen novou nahrávku Carezza Violenta. V dubnu se totiž vydávají na celkem masivní tour a česká zastávka nechybí.
Především jsme se rozhodli, že si uděláme pořádek na poličkách vydavatelství Iron Lung nebo Toxic State. Obě totiž vysílají jednu punkovici za druhou. Na druhém zmiňovaném se nedávno zhmotnil all-star team Nisemono. Vzpomínáte na L.O.T.I.O.N., Warthog nebo třeba Nomad? Už netřeba truchlit a sypte za nahrávkou Hidoi Omoide.
Co nás nejvíc nadchlo z poslední várky releasů od Stoned To Death? Jakou cenu získala Puce Mary za hudbu k filmu Dívka s jehlicí? Kterou kapelu by neměli opomenout fanoušci Totalitär nebo Framtid? Kdo používá zvuky, za které by se nemusel stydět ani Gigi D’Agostino? Kdo se věnuje temné kanadské historii a jejím internátním církevním školám pro původní obyvatele? A kterou desku by měli poslouchat úplně, ale úplně všichni? Poslechněte si celou Špínu ze záznamu!
Související
-
Nomen omen. Výprava za nejšpinavějšími nahrávkami z našich tajných archivů
V tomto díle Špíny jsme se ponořili do našich archivů a vybrali kapely, které nás v daný moment uhranuly svým extrémním, radikálním nebo nějak jinak vybočujícím zvukem.
-
I deset běžných nemocí ročně je u dětí norma. Můžou stonat i dvakrát do měsíce, říká pediatrička
„Děsí mě, když rodiče během tohoto období přijdou a ukážou mi na fotce svou zásobu sirupů, které zkoušejí. Dětem z toho bývá špatně,“ říká pediatrička Martina Holičková.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.