Architektura jako prodloužená ruka empatie. Výstava Vektor chudoby zkoumá možnosti pestrého města

3. duben 2025

Největší audioportál na českém internetu

Rostislav Koryčánek, Barbora Ponešová a Stanislav Průša | Foto: Hana Slívová, Český rozhlas

Vystavené studentské projekty řeší život ve městě pro každou sociální vrstvu. Vyčlenění konkrétní skupin obyvatel problémy nevyřeší, důležitá je pospolitost

Architektura = symbol doby zaměřené na výkon a hromadění majetku. Na výstavě Vektor chudoby se této devadesátkové nálepky snaží svou profesi zbavit studenti i pedagogové VUT Brno V Domě pánů z Kunštátu dokazují, že architektura 21. století může být citlivá a pomáhající i tam, kde žijí například lidé bez domova. S Hanou Slívovou v ArtCafé mluvili Rostislav Koryčánek, Barbora Ponešová a Stanislav Průša.

Poslouchejte od pondělí do pátku od 17.02 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na FB ArtCafé nebo na e-mail: artcafe@rozhlas.cz

Související

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.