Kamarádův otec měl dřevěné floky v ústech, to se mi zalíbilo. A tak jsem šel na ševce, říká pan Milan Dvorský z Českého Dubu

24. prosinec 2021

Patrně nejstarším ševcem v naší zemi je pan Milan Dvorský z Českého Dubu, který ušil boty i pro slavného hraběte. Poslechněte si poutavé vyprávění nejenom o ševcovině, ale i o radosti ze života.

Když jsme vycházeli ze školy, byli jsme chudá rodina, otec toho měl nad hlavu, vybrali mě za horníka, líbila se mi uniforma, ale v dole byla tma…
Milan Dvorský, švec z Českého Dubu

Ševcovinou je provoněné sváteční povídání v ševcovské dílně, kde mistra svého řemesla, pana Milana Dvorského, který si stejně jako strýc Pepin ve slavných hrabalovských Postřižinách zachovává a používá dodnes svůj ševcovský vercajk z doby svého učňovského mládí, navštívila redaktorka Iveta Kalátová.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.