Počet knihoven v naší zemi převyšuje jakoukoliv jinou evropskou zemi. Kdyby se využil potenciál každé z nich, bylo by to pro naši společnost vynikající
Knihovny byly vždy centry vzdělanosti. Ona vzdělanost ovšem plynula pouze z knih, které knihovna poskytovala, případně od knihovníků, kteří většinou byli a stále jsou lidé osvícení. Dnes mohou malí i velcí čtenáři, ale i nečtenáři zamířit do knihoven i za jinými zdroji vzdělání a mohou se rozvíjet v rozmanitých činnostech. Hodně záleží na nadšení a zápalu ředitele knihovny a jejích zaměstnanců.
Všechny epizody
-
1
Knihovna Třinec – Mklub je vysněný prostor
-
2
Městská knihovna Břeclav – I díky knihovně je lidový ornament stále moderní
-
3
Městská knihovna Polička – Na Půdě v Poličce ožívají roboti
-
4
Městská knihovna Praha, Opatov – Zveme k nám čtenáře s odlišným mateřským jazykem
-
5
Městská knihovna Louny – V Lounech jdou místním naproti
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.