Rodičům jsem o své homosexualitě řekl jako posledním. My to víme, odpověděli

Poslechněte si otevřenou zpověď o homosexualitě a přijetí v rodině
„Kdybych ale věděl, že to přijmou takhle v pohodě, řekl bych jim to určitě dřív, než v 25 letech,“ vzpomíná mladý muž na období svého coming outu a proces, kterým si musel projít. Otevřeně o své zkušenosti a obavách ze zklamání rodičů mluví v dalším dílu pořadu Na nedělní vlně z Pardubic s podtitulem Křižovatky. Na mikrofon se ale rozhodl mluvit nejen on, ale i jeho rodiče.
Maminka přiznává, že pár minut informaci musela zpracovávat. „Zklamání to pro mě ale určitě není. Je to přece pořád náš Kája, žije ve spokojeném vztahu a fungujeme jako každá jiná rodina,“ popisuje. Jediné, co ji trochu mrzí, jsou vnoučata, připouští.
Ani tatínek žádné zklamání vůči faktu, že je jeho syn gay, necítí. „Osobnost člověka je přece složená z mnoha dalších věcí, než je jen sexualita. Já si Karla vážím za to, jaký je,“ dodává.
Unikátní pohled celé rodiny na toto citlivé téma si můžete poslechnout v našem audiu.
Související
-
Rodiče se báli říct pravdu. Trvalo tak 30 let, než zjistil, že je adoptovaný
„Rodičovství je obecně hra bez šance na výhru,“ říká člověk, který se dozvěděl o své adopci až v dospělosti. Biologickým ani a adoptivním rodičům ale dnes nic nevyčítá.
-
Válka na Ukrajině nekončí. Pokračuje i příběh dvou uprchlických dětí v rodině z Pardubic
Aňa utekla před válkou z Charkova. V Čechách je přes dva roky u rodiny Pilařovy z Pardubic. Vzhledem k tomu, že válka na Ukrajině zatím trvá, píše se dál i tento příběh.
-
Ve 13 letech jsem nevěděl, co nádor na mozku může znamenat. Těžší to bylo pro rodiče
Jakub Vlk byl zdravé dítě, hrál fotbal, ale pak začal kulhat. Nic ho nebolelo, ale napadání na pravou nohu nepřestávalo. Bylo mu 13, když mu našli nádor uprostřed mozku.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka