Český rozhlas Dvojka

17. červen 2019

Dvojka je rádio, které vás bude bavit. Vysílá talkshow, rozhlasové hry, četby, skeče, dokumenty, komentáře k aktuálnímu dění i hity vašeho života.

Rychlá fakta

Týdenní poslechovost: 529 tisíc posluchačů

Denní poslechovost: 326 tisíc posluchačů

Podíl na trhu: 4,6 %

Typický posluchač

Mezi posluchači Dvojky je sice více žen, ale najdeme mezi nimi i značný podíl mužů. Většina posluchačů a posluchaček má VŠ nebo SŠ vzdělání.

Významný počet posluchačů žije ve velkých městech nebo naopak v malých obcích do 5 tisíc obyvatel. Posluchači vykazují sice nižší ekonomickou aktivitu i příjem, ale více než polovina patří do A, B, C1 socioekonomické skupiny. Jsou těmi, kdo nakupují a zároveň ovlivňují výběr zboží.

Rádio i televize jsou podstatnou součástí života posluchačů ČRo Dvojka, poslechem a sledováním tráví čas pravidelně a ve větší míře, než je v populaci běžné.

Moderátorka Tereza Kostková a generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v novém studiu Dvojky

Posluchači ČRo Dvojka se zajímají o široké spektrum témat – od zpráv, přes bydlení a zahradu, až po historii nebo zdraví a vztahy. Mají zájem o své okolí a společenské dění, volný čas tráví aktivně se svými koníčky, nebo s rodinou.

Jsou aktivními uživateli internetu, často jej využívají nejen k vyhledávání informací ale i k nákupu.

Zdroj dat: Radio Projekt, realizace pro SKMO – Median a STEM/MARK, údaje za období 1. 7. - 17. 12. 2019. 

Tipy z vysílání

Dialogy, které pohladí po duši jejich hosty i posluchače. Tereza Kostková vede rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat v pořadu Blízká setkání.

Sehraná moderátorská dvojice – ona a on – uvádějí příběhy ze života posluchačů i známých osobností a společně s odborníky hledají cestu, jak se nejlépe vypořádat s peripetiemi, které píše život. Jiřího Holoubka a Šárku Volemanovou v pořadu Dva na Dvojce mohou posluchači naladit každý všední den ráno.

Václav Žmolík najezdí každý rok tisíce kilometrů po Česku a objevuje pro posluchače místa, kam stojí za to vyrazit v krásném i nepříznivém počasí. Pořad Po Česku se vysílá každou sobotu ve 14 hodin.

Připojte své sponzorské vzkazy k pořadům.

Spustit audio