Český rozhlas připravil před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR projekt předvolebního vysílání

1. září 2017

Předvolební vysílání v Českém rozhlase pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR přinese základní informace o volbách i praktické rady pro voliče a chybět nebudou ani předvolební debaty. Pořady s tematikou voleb se objeví na regionálních stanicích, Radiožurnálu i na Českém rozhlase Plus.

„Jedním z hlavních úkolů Českého rozhlasu jako média veřejné služby je informovat veřejnost o volbách i kandidujících subjektech objektivně a transparentně. Pořadí účastníků je proto určeno losováním za účasti notáře a s videopřenosem na webových stránkách. Jak zaměstnanci, tak vysílání Českého rozhlasu jako celku se také řídí pravidly, která zaručují udržení nestrannosti,“ upřesňuje generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Regionální lídři se představí v příslušných regionech ve „Vizitkách“, ve kterých budou odpovídat na předem známé otázky. Všechny „Vizitky” ze všech krajů budou dostupné také na webových stránkách Českého rozhlasu v rubrice VOLBY a na zpravodajském serveru iROZHLAS.

Na kandidáty voleb čekají debaty lídrů všech kandidujících stran, hnutí a koalic. Účastníci budou rozděleni na základě losu do pěti debat o 6 kandidátech. Zůstane-li původních 31 kandidujících subjektů, bude v první debatě 7 účastníků. Debaty budou vysílány od 9. října do 13. října ze studia Českého rozhlasu společně na stanicích Český rozhlas Radiožurnál a Plus.

K závěrečné debatě, která se uskuteční 20. října, budou vzhledem k většímu počtu kandidujících pozvány pouze subjekty, které budou mít 24 hodin před začátkem této debaty reálnou šanci překročit 3,5% hranici. Debata bude živě vysílána na stanicích Český rozhlas Radiožurnál a Plus za účasti publika. Živé videopřenosy všech debat budou k dispozici na webu.

V rámci „Rozhovoru s lídrem" budou představovány programové priority, názorové postoje a záměry všech kandidujících subjektů. Pořad bude vysílán v premiéře na Českém rozhlase Plus, v repríze na Radiožurnálu.

Stejně jako v minulých předvolebních obdobích platí speciální Předvolební pravidla pro zaměstnance a spolupracovníky Českého rozhlasu, která slouží k udržení nestrannosti a objektivity.

Spustit audio