Český rozhlas Vltava

Den otevřených dveří, program stanice Vltava

Vltava hraje klasickou a jazzovou hudbu doplněnou o pořady mapující world music a současnou alternativní hudbu. Vysílá rozhlasové hry, dokumenty a literaturu, informuje o všem podstatném, co se v kultuře děje.

Rychlá fakta

Týdenní poslechovost: 182 tisíc posluchačů

Denní poslechovost 52 tisíc posluchačů

Podíl na trhu: 0,5 %

Typický posluchač

Typickým posluchačem Vltavy je nejčastěji vysokoškolsky vzdělaný člověk, aktivní uživatel internetu. Patří do vyšší socioekonomické kategorie.

Zajímá se o kulturu, klasickou i jazzovou hudbu, literaturu, divadlo, architekturu a další humanitní obory.

Mezi posluchači ČRo Vltava je téměř vyvážený poměr mužů a žen, nejčastěji ve věku 60-69 let s vysokoškolským vzdělaním. Žijí spíše ve velkých městech, hlavně v Praze.

62,4 % posluchačů patří do nejvyšší A, B socioekonomické klasifikace. Jsou těmi, kdo nakupují a zároveň ovlivňují výběr zboží.

03553550.jpeg

Poslech rádia je podstatnou součástí jejich života, tráví s ním čas pravidelně a ve větší míře.

Zdroj dat: Radio Projekt, realizace pro SKMO – Median a STEM/MARK, údaje za období 1.1.2019 - 30. 6. 2019, MML – TGI, Median, 17. 9. 2018 - 31 3. 2019, cílová skupina – denní dosah (poslech včera)

Tipy z vysílání

Pořad kulturního zpravodajství a publicistiky. Informace, rozhovory, reportáže, recenze a glosy, přehledy kulturních stran domácího tisku, aktuality ze zahraničního kulturního dění, hosté ve studiu, soutěže. To vše je Mozaika, sestřih toho nejlepšího z uplynulého týdne.

Vše, co potřebujete vědět, než vyrazíte za kulturou, prozradí pořad ArtCaféAktuální kulturní dění mapují moderátoři v hlavním tématu. Zvou si k rozhovorům protagonisty tuzemské i zahraniční kulturní scény a informují o blížících se akcích.

Připojte své sponzorské vzkazy k pořadům.