Co v rozhlase dělám:
Připravuji a natáčím Odpolední interview, reportáže magazínu Křížem krajem. Ráda připravuji pravidelné rubriky o knihách a lidech kolem nich. Uvědomuji si sílu okamžiku i atmosféry v živých přenosech z různých míst našeho kraje - to je má srdeční rozhlasová záležitost, stejně jako dokumenty - královská rozhlasová disciplína nabízející neskonalé možnosti rozhlasového zpracování v terénu a následně v režii.
Jak jsem se k této práci dostala:
Jako desetiletá jsem byla pozvána na zkoušku DRSO (Dětského rozhlasového sboru Ostrava), pan sbormistr Jaromír Richter mě přijal a při prvních hodinách natáčení ve Studiu 1 jsem věděla, že v rozhlase budu bydlet. Chvíli to trvalo. Po absolvování Pedagogické fakulty v Ostravě jsem si rok počkala v "rozhlase po drátě" na vyhlášení konkurzu ostravským studiem Českého rozhlasu do zpravodajství. Od 1. 9. 1979 se dobře bavím. Jen razítko ctihodné instituce v dokumentech mi připomíná, že se jedná o práci.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Upřímně - nevím. Rozhlasové ceny uděluje porota odborníků, ale i oni jsou posluchači. Žatva, Report, Prix Bohemia, Cena Vládního výboru pro tělesně postižené, Zlatý mikrofon. Za rozhlasová "nej" považuji chvíle při natáčení rozhlasových dokumentů, reportáží a kompozic v terénu a následně ve střižně, studiích a režiích s rozhlasáky nápaditými, citlivými a pracovitými. A přátelství, která mi rozhlas nabídl.
Dosavadní kariéra:
S buldočí zarputilostí - stále rozhlasová. Redakce zpravodajství a Volné rozhlasové tvorby v Ostravě, spolupráce se stanicemi Vltava (stereofonní "Dveře dokořán"), E+M (československý Elán + Mikrofórum), Radiožurnál, Český rozhlas 2 - Praha (Host do domu, Dobré jitro, Dobré odpoledne, Nokturno pro osamělá srdce, Máta, tzv. velké dokumenty ve večerních časech a svátečních schématech, přenosy z měst a městeček). Od 1. 2. 2004 opět Ostrava a Apetýt.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Jsem matkou tří dětí. Dosud se mi je nepodařilo přesvědčit, že se maminky mají vychovávat, dokud jsou mladé. Chlubím se jediným. Stojím si na velké noze jednačtyřicítce, a to pěkně dlouho. Táhne mému věku na šestapadesát a já ho nestíhám. Přiznávám svou posedlost rozhlasem s dobrými lidmi zatíženými znalostí, zkušeností, smyslem pro spravedlnost, humorem, noblesou, slušným chováním a vnímavostí. Co neznají slůvko NEJDE. Stále se od rozhlasu učím a ráda bych mu to vrátila. Howgh.
Telefon: 221 555 636
E-mail: dagmar.misarova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Začátky rozhlasové digitalizace se pojí k Ostravě. Příběh technika Miroslava Rišky
Ostravský rozhlas si připomíná 95 let. A my vás seznámíme s příběhem rozhlasového technika Miroslava Rišky, který měl na starosti údržbu a servis studiového zařízení.
-
Libor Novák putuje po závodech v Evropě a maluje obrazy s automobilovými veterány
Libor Novák jako správný senior nemá času nazbyt. Věnuje ho svým dvěma koníčkům: automobilovým veteránům a malování.
-
Sté výročí narození výtvarníka Vladimíra Boudníka slaví umělecká škola výstavou
Boudníkoviny. To je výstava prací studentů všech ročníků i oborů Střední umělecké školy AVE ART, kterou si můžete prohlédnout v unikátních prostorách Dolu Michal v Ostravě.
-
V Galerii U Foťáka v Jistebníku vystavuje ostravská výtvarnice Lucie Sabevová
Ostravská výtvarnice a kurátorka Lucie Sabev pracuje zručně s rozbrušovačkou nebo motorovou pilou a navzdory drobné postavě si poradí i s přepravou velkoformátových děl.
-
Vysokoškolské pedagožce Šárce Cenkové se krasobruslení stalo osudem
Už jako malá přivezla do Ostravy medaili ze svého prvního mezinárodního závodu. Aktuálně je Šárka Cenková v organizačním výboru juniorské Grand Prix v krasobruslení.
-
Onko-Amazonky. Spolek, který pomáhá ženám stiženým zrádnou nemocí
Onko-Amazonky je spolek, který založily před léty v Ostravě ženy, které prodělaly léčbu rakoviny prsu. Jejich motto zní: Neztrácet naději, žít dál!
-
Broušení je velkým koníčkem Václava Dobřanského z Ostravy
Václav Dobřanský z Ostravy má dva velké koníčky. Stolní tenis a broušení nožů, nůžek a nástrojů. Pravidelně zachraňuje nejednoho kuchaře od úrazu tupým nožem.
-
V českých stopách v Paříži aneb Na putování francouzskou metropolí s Petrou Trnkovou
V Paříži skočila olympiáda, a tak nastal klidnější čas pro poznávání této francouzské metropole. Pokud se tam chystáte, vydejte se s námi v českých stopách v Paříži.
-
Diamantová svatba s mikrofonem. Dokument připomínající Evu Mudrovou
Diamantová svatba s mikrofonem. Tak se jmenuje dokument, kterým si připomeneme paní Evu Mudrovou. Je to týden, co ve věku 91 let odešla do rozhlasového a televizního nebe.
-
DOKUMENT: Osm srpnových dnů ostravského rozhlasu aneb Svědectví o roce 1968
Před 56 lety začala okupace Československa. Vojska Varšavské smlouvy překročila hranice republiky v noci na 21. srpna 1968. Události připomíná i dokument z roku2008.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »