Dny paměti v Českém rozhlase. Přijďte si otestovat svojí paměť

Do Českého rozhlasu se vrací tradiční podzimní projekt Dny paměti upozorňující na problematiku života lidí postižených demencí. Český rozhlas Radiožurnál společně s Českou alzheimerovskou společností se opět zaměří na edukaci veřejnosti a na vybraných místech nabídnou testování paměti.

Projekt Dny paměti s Českým rozhlasem pořádá Radiožurnál už po šesté. Zájemci o testování paměti mohou přijít do budovy Českého rozhlasu na Vinohradské 12 ve dnech od 30. září do 3. října v době od 10.00 do 18.00 hodin. Konkrétní termín prohlídky je nutné si zamluvit na telefonním čísle 283 880 346 každý všední den od 8.00 do 19.00 hodin a během víkendu od 11.00 do 19.00 hodin.

Dny paměti pomáhají s včasným určení diagnózy demence, jejíž nejčastější příčinou je právě Alzheimerova choroba. Ta postihuje v České republice podle odhadů více než 160 tisíc lidí, léčí se však přitom jen polovina pacientů a pravděpodobně dalších 60 000 lidí stále žije bez diagnózy.

V letošním roce uspořádala Česká alzheimerovská společnost Dny paměti hned v několika krajských městech, které kromě testování paměti nabídly workshopy a přednášky.