Domino slaví třicetiny

10. leden 2012

4. ledna roku 1982 přesně ve 14:00 se poprvé ozvala znělka DOMINA - rozhlasového pořadu pro děti. Oslav 30. výročí pořadu se můžete zúčastnit prostřednictvím vysílání Českého rozhlasu Dvojka ve středu 11. ledna od 19:10 hodin.

Původní záměr pořadu měl společný rys se známou hrou. Hráči, respektive redaktoři, skládali rozhlasové příspěvky tak, aby na sebe nejen vzájemně navazovaly, ale byly i zároveň překvapením pro spoluhráče – posluchače. Pořad v době své největší slávy míval až milion posluchačů. A nejen to, stal se i organizátorem mnoha zajímavých akcí: např. Kufrování s Dominem, Kuličkiáda nebo anketa o nejlepšího učitele Zlatý Ámos.

A protože změna je život i rozhlasový klub dětí měl svůj vývoj. Namátkou - po listopadu 1989 se na chvíli rozdělil do dvou odpoledních dvacetiminutovek, v roce 1995 naopak došlo k prodloužení na 80 minut, v letech 2001 – 2003 dokonce úplně zmizel z éteru, aby se 5. 1. 2004 opět do schématu stanice Praha vrátil.

V současné době se Domino vysílá každý všední večer na Dvojce Českého rozhlasu. Zve zajímavé hosty a samozřejmě nikdy nechybí moderní hudba a dobrodružný seriál.

30. narozeniny Domina oslavíme ve středu 11. ledna dvouhodinovým přenosem z atria studiového domu Českého rozhlasu. Na svoje rozhlasové dominové začátky přijdou zavzpomínat Marcela Augustová a Honza Kovařík, pořad s Magdalenou Šorelovou bude moderovat dětská herecká hvězda Matyáš Valenta a zpívat budou Sabina Laurinová, Michal Šeps, Alžběta Kolečkářová a vítězka rozhlasové soutěže Start.rozhlas.cz Ilona Brymová.

Domino vysílá Český rozhlas Dvojka každý všední den, vždy od 19:10 hod.
Více na dvojka.rozhlas.cz

Spustit audio
autor: Oddělení komunikace