Drakula strašil v Českém rozhlase

Na první poprázdninové Rozhlasové hry živě přišly děti ze Základní školy Na Šutce v pátek 30. září do rozhlasové budovy na Vinohradech.

Nejprve jsme se vydali na prohlídku Českého rozhlasu. V přízemí jsme si pověděli něco o historii rozhlasového vysílání, ukázali jsme si péra, na kterých stojí studiová část domu v Římské 13, a pokračovali dále do atria.

Po vyprávění o historii rozhlasu jsme přešli k současnosti. Vyjmenovali jsme si všechny rozhlasové stanice a seznámili se s jejich vysíláním. Nakonec jsme navštívili hlasatelnu Dvojky Českého rozhlasu.

Měli jsme to štěstí, že jsme na své prohlídce rozhlasu potkali Kateřinu Kamarádovou z Producentského centra, která děti seznámila s procesem nahrávání rozhlasové hry a Jiřího Kokmotose, který děti motivoval k poslechu Dvojky.

Po prohlídce se děti usadily v zasedací místnosti, kde si poslechly první díl Drákuly. Stejně jako při předchozích seminářích, ani teď Drákula nezklamal. Děti si jej vyposlechli s nadšením.

Závěr návštěvy Českého rozhlasu patřil prohlídce historické budovy. Zrekonstruovaná hala Vinohradské 12 se všem moc líbila.