Exkurze v Českém rozhlase

Chcete vidět místo, odkud vysílá vaše oblíbená stanice? Zajímá vás, jak funguje studio, kde se připravuje vysílání? Prošli byste se rádi po chodbách, po kterých chodili legendární hlasatelé a herci a kde se tvoří rozhlasová historie i přítomnost?

Přijďte k nám! 

Naši prohlídku zahájíme v Galerii Vinohradská 12, kde se seznámíte s historií rozhlasu, prohlédnete si řadu starých rozhlasových přijímačů, magnetofonů či různých tiskovin a poslechnete si nahrávky z historie rozhlasu. Provedeme vás Studiovým domem v Římské 13. Podíváte se na vysílací pracoviště Českého rozhlasu Dvojky a také se dozvíte spoustu informací, které se týkají vysílání rozhlasu. 

Vašimi průvodci budou po dobu více jak šedesáti minut současní pracovníci rozhlasu, kteří vědí o provozu a osobnostech spoustu zajímavých věcí, a tak se jistě při exkurzi nebudete nudit. 

Organizační pokyny k exkurzím v Českém rozhlase

Exkurze se mohou konat v pracovních dnech od 10 do 15 hodin. Nejpozději týden před exkurzí je nutno zaslat jmenný seznam účastníků. Vstup na prohlídku je z Vinohradské ulice 12. Prohlídka je pro občany České republiky zdarma. Český rozhlas si vyhrazuje právo exkurzi z provozních důvodů zrušit. 

Vzhledem k tomu, že se v budově rozhlasu návštěvníci pohybují i v malých studiích, je maximální počet do 30 účastníků ve skupině. Z bezpečnostních a provozních důvodů není možné, aby byl vyšší. Rovněž není možno skupinu dělit na dvě části, ani nemohou jít dvě skupiny po sobě, protože k dispozici je vždy pouze jeden průvodce. Absolvování prohlídky znamená vyjít po schodech do 3. patra. Exkurze je určena pro děti od 6. třídy základní školy. Pokud máte zájem o prohlídku s mladšími dětmi, kontaktujte prosím Rádio Junior

Pokud vás náš program zaujal, vyplňte prosím formulář a my vás budeme kontaktovat. Prosíme, hlaste se alespoň měsíc před plánovaným termínem exkurze. Je o ně velký zájem a termíny jsou velmi rychle obsazovány. V současnosti jsou první volné termíny v únoru 2020.

Pro velké skupiny nad 30 osob nabízíme možnost návštěvy Galerie Vinohradská 12 s výkladem o historii rozhlasového vysílání, prohlídkou historických exponátů a poslechem nejrůznějších nahrávek. Do studií se v tomto případě podíváme pouze pomocí webové kamery.

Žádost o exkurzi v Českém rozhlase

V rámci prohlídky se seznámíte s rozhlasovou historií, prohlédnete si starou vysílací techniku, podíváte se do Studiového domu a dozvíte se mnoho zajímavých informací o provozu a osobnostech Českého rozhlasu.

Informace o vás

Vyplňte pouze v případě zahraničních exkurzí.

Exkurze

Datum a čas *
Např. 6.12.2019
Např. 09:05
Exkurze pořádáme každý pracovní den od 10 do 15 hodin s výjimkou čtvrtka.
Maximální počet účastníků ve skupině je 30.
Exkurze je určena pro dospělé a děti od 6. třídy základní školy. Pokud máte zájem o prohlídku s mladšími dětmi, využijte nabídky Rádia Junior.

Kontakt na vás