Exkurze v Českém rozhlase

Chcete vidět místo, odkud vysílá vaše oblíbená stanice? Zajímá vás, jak funguje studio, kde se připravuje vysílání? Prošli byste se rádi po chodbách, po kterých chodili legendární hlasatelé a herci a kde se tvoří rozhlasová historie i přítomnost?

Přijďte k nám! 

OMLOUVÁME SE, DO KONCE ČERVNA JSOU JIŽ VŠECHNY TERMÍNY OBSAZENY. 

Naši prohlídku zahájíme v Galerii Vinohradská 12, kde se seznámíte s historií rozhlasu, prohlédnete si řadu starých rozhlasových přijímačů, magnetofonů či různých tiskovin a poslechnete si nahrávky z historie rozhlasu. Provedeme vás Studiovým domem v Římské 13. Podíváte se na vysílací pracoviště Českého rozhlasu Dvojky a také se dozvíte spoustu informací, které se týkají vysílání rozhlasu. 

Vašimi průvodci budou po dobu cca šedesáti minut současní pracovníci rozhlasu, kteří vědí o provozu a osobnostech spoustu zajímavých věcí, a tak se jistě při exkurzi nebudete nudit. 

Organizační pokyny k exkurzím v Českém rozhlase

OMLOUVÁME SE, VŠECHNY TERMÍNY DO KONCE ČERVNA JSOU JIŽ OBSAZENY.

 

Exkurze se mohou konat v pracovních dnech od 10 do 14 hodin.

Nejpozději týden před exkurzí je nutno zaslat jmenný seznam účastníků.

Vstup na prohlídku je z Vinohradské ulice 12. Prohlídka je pro občany České republiky zdarma a je v českém jazyce.

Exkurze je určena pro děti od 6. třídy základní školy. Pokud máte zájem o prohlídku s mladšími dětmi, kontaktujte prosím Rádio Junior

Český rozhlas si vyhrazuje právo exkurzi z provozních důvodů zrušit. 

Vzhledem k tomu, že se v budově rozhlasu návštěvníci pohybují i v malých studiích, je maximální počet do 30 účastníků ve skupině. Z bezpečnostních a provozních důvodů není možné, aby byl vyšší. Rovněž není možno skupinu dělit na dvě části, ani nemohou jít dvě skupiny po sobě, protože k dispozici je vždy pouze jeden průvodce. Absolvování prohlídky znamená vyjít po schodech do 3. patra. Každý dospělý návštěvník musí projít bezpečnostním rámem. Do budovy není povoleno vnášet jakékoliv zbraně včetně nožů.  

Pokud vás náš program zaujal, vyplňte prosím formulář a my vás budeme kontaktovat. Prosíme, hlaste se alespoň měsíc před plánovaným termínem exkurze. Je o ně velký zájem a termíny jsou velmi rychle obsazovány. Měsíce květen a červen 2024 jsou již zcela zaplněny. Tyto exkurze jsou pro kolektivy. Pro jednotlivce je Den otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 18. května 2024.

Žádost o exkurzi v Českém rozhlase

V rámci prohlídky se seznámíte s rozhlasovou historií, prohlédnete si starou vysílací techniku, podíváte se do Studiového domu a dozvíte se mnoho zajímavých informací o provozu a osobnostech Českého rozhlasu.

Informace o vás

Vyplňte pouze v případě zahraničních exkurzí.

Exkurze

Např. 24.6.2024

Exkurze pořádáme každý pracovní den mimo pátek od 10 do 15 hodin.

Maximální počet účastníků ve skupině je 30.

Exkurze je určena pro dospělé a děti od 6. třídy základní školy. Pokud máte zájem o prohlídku s mladšími dětmi, využijte nabídky Rádia Junior.

Kontakt na vás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů